
Fotó: Suciu Cristian
Gyergyószentmiklóson minden ősszel és tavasszal megszervezik a lombtalanítást, vagyis elszállítják a lakosság által összegyűjtött zöldhulladékot, faleveleket és ágakat. Ez az akció április 22-ig tart.
2022. március 31., 12:432022. március 31., 12:43
Hétfőn kezdődik a tavaszi lombtalanítás Gyergyószentmiklóson, melynek részeként elszállítják az összegyűjtött zöldhulladékot. A magánházban élők már ezen a héten jelezhetik az igényüket a 0266-364 494-es telefonszámon, hétfőtől csütörtökig 8 és 16 óra, pénteken pedig 8 óra és 14.30 között.
– hangsúlyozta Len Emil alpolgármester.
A tömbháznegyedekben a hulladékgyűjtő pontokhoz, a háztartási szeméttől elkülönítve helyezhetik ki a lakók a faágakat és a faleveleket. A lombtalanítás alkalmával
A városi kertészetnél dolgozó hat személy végzi el a köztereken a fák, cserjék metszését, az ágyások rendezését, és a takarításban a szociális segélyben részesülők is feladatot kell vállaljanak. „A fákat már 80 százalékban megmetszették. A seprő-locsolóautó naponta többször körbejárja a várost, hogy az útszélén a téli csúszásgátlót feltakarítsa. Arra kérjük a lakosságot, hogy amikor látják az autót, álljanak félre a parkoló járművekkel, hogy mindenhol tudják megtisztítani a járdák melletti szakaszokat” – hívta fel a figyelmet az alpolgármester.
A tavaszi lombtalanítás április 22-ig tart Gyergyószentmiklóson, addig lesz lehetőségük a lakóknak igényelni a zöldhulladék elszállítását.
A túlórát és a munkaszüneti napon végzett munkát a teljesítést követő 60 naptári napon belül kiadott szabadidővel kell kompenzálni, bizonyos feltételek mellett azonban bérpótlék is jár érte.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök tudomásul vette Demeter András István lemondását a kulturális miniszteri tisztségről – közölte hétfői sajtótájékoztatóján a kormányszóvivő.
A kulturális miniszter benyújtotta lemondását hétfőn, miután nyilvánosságra került egy hangfelvétel, amelyen trágár hangnemben beszél a Chișinăui Rádió megvásárlásáról.
Lemondásra szólította fel hétfőn Kelemen Hunor a kulturális minisztert, miután nyilvánosságra került egy hangfelvétel, amelyen Demeter András István trágár hangnemben beszél a Chișinăui Rádió megvásárlásáról.
Felháborító jelenetet örökített meg egy névtelen felhasználó a csíksomlyói nyeregben a pünkösdi búcsút követően.
Az Európai Unióban áprilisban márciushoz képest 7,9 százalékkal nőtt a gázolaj és 2,4 százalékkal a benzin ára – derül ki az Eurostat hétfőn közzétett adataiból.
A pünkösdi időszak sem tartott vissza néhány sofőrt attól, hogy ittasan üljenek autóba, közülük ketten baleseteztek is – derül ki a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság hétfői összesítéséből.
A Hargita megyei csendőrséghez május 22-25. között 26 lakossági bejelentés érkezett lakott területek közelében megjelent medvékről.
Öt személy sérült meg, közülük kettőt kórházba kellett szállítani, miután tizenegy ember verekedett vasárnap este Előpatakon – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Öt nap alatt hétszer jelent meg Farcádon a medve, amely ez idő alatt több kaptárt rongált meg a településen lévő méhészetnél, ráadásul a lakókat is félelemben tartotta. Végül vasárnap este kilőtték a fiatal egyedet.
1 hozzászólás