
Fotó: Suciu Cristian
Gyergyószentmiklóson minden ősszel és tavasszal megszervezik a lombtalanítást, vagyis elszállítják a lakosság által összegyűjtött zöldhulladékot, faleveleket és ágakat. Ez az akció április 22-ig tart.
2022. március 31., 12:432022. március 31., 12:43
Hétfőn kezdődik a tavaszi lombtalanítás Gyergyószentmiklóson, melynek részeként elszállítják az összegyűjtött zöldhulladékot. A magánházban élők már ezen a héten jelezhetik az igényüket a 0266-364 494-es telefonszámon, hétfőtől csütörtökig 8 és 16 óra, pénteken pedig 8 óra és 14.30 között.
– hangsúlyozta Len Emil alpolgármester.
A tömbháznegyedekben a hulladékgyűjtő pontokhoz, a háztartási szeméttől elkülönítve helyezhetik ki a lakók a faágakat és a faleveleket. A lombtalanítás alkalmával
A városi kertészetnél dolgozó hat személy végzi el a köztereken a fák, cserjék metszését, az ágyások rendezését, és a takarításban a szociális segélyben részesülők is feladatot kell vállaljanak. „A fákat már 80 százalékban megmetszették. A seprő-locsolóautó naponta többször körbejárja a várost, hogy az útszélén a téli csúszásgátlót feltakarítsa. Arra kérjük a lakosságot, hogy amikor látják az autót, álljanak félre a parkoló járművekkel, hogy mindenhol tudják megtisztítani a járdák melletti szakaszokat” – hívta fel a figyelmet az alpolgármester.
A tavaszi lombtalanítás április 22-ig tart Gyergyószentmiklóson, addig lesz lehetőségük a lakóknak igényelni a zöldhulladék elszállítását.
Technikai egyeztetést tartottak pénteken a Cotroceni-palotában a közalkalmazotti bértörvény tervezetéről, amelyet a következő napokban áttanulmányozhatnak a pártok – jelentette ki a megbeszélés után Radu Burnete elnöki tanácsadó.
Az Európai Unióban 2024-ben átlagosan 15,7 bíró jutott százezer lakosra, szemben a 2014-es 17,7 bíróval – derül ki az Eurostat pénteken, a nemzetközi büntető igazságszolgáltatás napja alkalmából közzétett adataiból.
Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter pénteken bejelentette, hogy aláírták a SAFE-program keretében a 12 Airbus helikopter és 12 Thales radar beszerzéséről szóló szerződéseket.
Júniusban 2,9 százalékra csökkent az éves infláció az Európai Unióban a májusi 3,3 százalékról; a tagállamok közül továbbra is Romániában volt a legmagasabb az infláció, 9,2 százalék – derül ki az Eurostat pénteken közzétett adataiból.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki légköri instabilitás és jelentős mennyiségű csapadékkal járó záporok miatt, amelyek a székelyföldi megyéket is érintik.
Nicușor Dan államfő csütörtök este kijelentette, hogy egy meghatározott időszakra kinevezett technokrata kormány jobb helyzetbe hozta volna az országot, mint amiben jelenleg van.
Teljesen megbénult a forgalom az 1-es országúton, a Prahova-völgyi Bușteni-ben csütörtök este, miután egy kamion nekiütközött egy rendőrautónak, vezetője pedig elbarikádozta magát a fülkében, és nem volt hajlandó kiszállni.
A Duna vízhozama csütörtökön elérte az elmúlt 23 év legalacsonyabb szintjét Románia határánál.
Családja, pályatársai, barátai és tisztelői vettek végső búcsút csütörtökön Szilágyi Tibor Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművésztől a Farkasréti temetőben Budapesten.
1 hozzászólás