
Fotó: Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala
2023. szeptember 22., 14:542023. szeptember 22., 14:54
A marosvásárhelyi polgármesteri hivatal közterület-kezelő igazgatósága és a köztisztasági szolgáltató elkezdte a November 7 negyedben a szelektív hulladékok tárolására szolgáló konténerek kihelyezését a lakótelepek területén. Hamarosan a város összes lakónegyedében kihelyezik ezeket.
Kérjük, vegye figyelembe az egyes hulladéktípusok jelöléseit:
KÉK konténer = papír + kartondoboz;
ZÖLD konténer = üveg;
SÁRGA konténer = műanyag;
PIROS konténer = fém;
FEKETE konténer = biológiailag lebomló/háztartási hulladék.
A háztartásokban található használt olajat is újra lehet hasznosítani, és a megfelelő jelöléssel ellátott speciális sárga konténerben lehet elhelyezni, amely a többi mellett található.
#Marosvásárhely újrahasznosít!
Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala
Bel- és Külkapcsolati Osztály
(X – Fizetett hirdetés)
Vélhetően június második felében nyitják meg a forgalom előtt a Transzfogarasi utat a Szeben megyei Bilea-tó és az Argeș megyei Piscul Negru között – jelentette be kedden a brassói regionális útigazgatóság szóvivője.
A miniszterelnök kijelölésének és egy biztos parlamenti támogatást élvező stabil kormány megalakításának késlekedése az ország politikai, gazdasági, társadalmi és biztonsági helyzetének gyors ütemű romlásához vezet – jelentette ki Traian Băsescu.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) szenátusi frakcióvezetője, Daniel Fenechiu kedden kijelentette, hogy véleménye szerint pártja nem fogja támogatni Eugen Tomac miniszterelnökké jelölését.
77 évesen elhunyt Kurkó Árpád a Hargita Gyöngye (Perla Harghitei) ásványvíz-palackozó korábbi vezérigazgatója.
Személyszállító busz balesetezett kedden a Maros megyei Mezősályin. A jármű hat utasa közül három kiskorút kórházba kellett szállítani.
Gyengült kedden a román deviza az euróhoz képest: a Román Nemzeti Bank (BNR) 5,2556 lejes hivatalos árfolyamot állapított meg, ami 0,67 banis (0,12 százalékos) emelkedést jelent a legutóbbi banki napon közölt 5,2489 lejhez képest.
Több mint 260 bírságot szabtak ki, 15 jogosítványt vontak be és 77 esethez vonultak ki a rendőrök Hargita megyében a hosszú hétvége alatt, miközben fokozott közúti ellenőrzéseket tartottak.
A június 23-i V4 miniszterelnöki csúcson Magyar Péter javasolni fogja a lengyel, a cseh és a szlovák miniszterelnöknek a visegrádi együttműködés kibővítését.
Hivatali visszaélésben való bűnrészesség gyanúja miatt indult büntetőeljárás a román hadsereg vezérkari főnöke, Gheorghiță Vlad ellen – közölte kedden a korrupcióellenes ügyészség (DNA).
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el kedden az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére.