
Bizonyíthatnak azok, akik elsőre nem tudták venni az érettségi akadályát. Képünk illusztráció
Közel 35 ezren iratkoztak fel a kedden kezdődő őszi pótérettségire, ami kedden kezdődik – tájékoztatott hétfőn az oktatási minisztérium.
2022. augusztus 15., 17:502022. augusztus 15., 17:50
A megyei tanfelügyelőségek adatai szerint a pótérettségizők közül 22 586-an idén, 12 237-en pedig a korábbi években fejezték be a középiskolát.
A pótérettségi 138 vizsgaközpontban zajlik a következő menetrend szerint:
augusztus 16. – Román nyelv és irodalom – írásbeli;
augusztus 17. – A szaknak megfelelő kötelező tantárgy – írásbeli;
augusztus 18. – A szaknak megfelelő választott tantárgy – írásbeli;
augusztus 19. – Anyanyelv és irodalom – írásbeli;
A pótérettségizők nyelvi és digitális kompetenciáinak felmérése augusztus 22-19. között zajlik (augusztus 27-28. kivételével).
Az óvásokat aznap 12 és 18 óra között lehet benyújtani, akár írásban, akár online. A végleges vizsgaeredményeket szeptember 3-án teszik közzé.
A vizsgák a nyári megméretésnél alkalmazott szabályok szerint zajlanak. A sikeres érettségi feltétele tantárgyanként minimum 5-ös osztályzat és legkevesebb 6-os átlag.
Átvette nyereményét a Mit tartogat 2026? elnevezésű Székelyhon-játék nyertese csütörtökön. A szerencsés Bartalis Ilona udvarhelyszéki olvasónk, akit több mint ötezer hozzászóló közül sorsoltunk ki január 19-én, hétfőn.
Marosvásárhelyen hajtották végre 2026 első szervkivételét: egy 72 éves, intenzív osztályon kezelt, agyhalott férfi máját és veséit távolítottak el. Az életmentő szervek Kolozsvárra és Bukarestbe kerültek.
A két ágazat dolgozói dönthetik el, hogy milyen formában demonstráljon a Sanitas a kormány által tervezett 10 százalékos költségcsökkentés ellen. Ezúttal nem csak a szakszervezeti tagoktól várnak visszajelzést a tervezett tiltakozással kapcsolatban.
Nicușor Dan államfő szerint „valamivel rosszabb a helyzet a koalícióban, mint hat-hét hónappal ezelőtt”, de bízik benne, hogy egyben marad és folytatja a munkát.
Az elkövetkező napokban enyhe felmelegedés várható, így vékonyodhatnak a tavakon, folyókon a jégrétegek. A hatóságok figyelmeztetnek: ne menjünk rá a jégre.
A Leoni vállalat aradi gépkocsialkatrész-gyártó üzeme értesítette az Arad megyei munkaerő-elhelyezési ügynökséget, hogy 465 alkalmazottjától válik meg a decemberben bejelentett leépítések keretében. Az első munkaszerződéseket márciusban bontják fel.
Májusban vélhetően általános sztrájkba lépnek a közoktatásban dolgozók – nyilatkozta a Társadalmi Párbeszéd Bizottság csütörtöki ülésén a Tanügyi Szakszervezetek Ligájának Botoșani megyei elnöke.
Marcel Ciolacu volt miniszterelnök szerint nem igaz, hogy a Bolojan-kormány reformjainak köszönhetően csökkent a költségvetési hiány.
A földgázárak liberalizálása a korábbi ütemtervnek megfelelően áprilisban várható, ezen a téren nem történt változás – jelentette ki a kormányszóvivő.
Első olvasatban tárgyalta a kormány csütörtöki ülésén azt a törvénytervezetet, amely szerint a nem járulékalapú nyugdíjjal rendelkező személyek elesnek a nyugdíjuk 85 százalékától, ha azt állami fizetéssel halmozzák.
szóljon hozzá!