
Három esetkocsi befogadására alkalmas színt építettek, a tűzoltóknak edzőtermük is lesz
Fotó: Haáz Vince
Február 13-án jár le az óvási időszak, és ha egy cég sem fellebbezi meg a versenytárgyalás eredményét, megkötik a szerződést és elkezdődik a marosvásárhelyi repülőtér egyik legnagyobb beruházása – számolt be kedden Péter Ferenc, a Maros megyei tanács elnöke.
2023. február 07., 13:262023. február 07., 13:26
2023. február 07., 14:412023. február 07., 14:41
Látványos beruházásokra készül a Maros Megyei Tanácshoz tartozó marosvásárhelyi repülőtér.
Ez utóbbi egyelőre két repülőgép befogadására alkalmas, de a bővítés után már öt gép is állomásozhat egyidőben, egymás mellett. Az utasfogadó kibővítése is azt a célt szolgálja, hogy még többen férjenek el kényelmesen és megfelelő körülmények között, miközben a felszállásra várakoznak. E két beruházás értéke 130 millió lej.
Péter Ferenc, Maros Megye Tanácsának elnöke az idei tervekről beszélve számolt be arról, hogy
A tűzoltószín megépítésére, három tűzoltóautó, egy gyors beavatkozású esetkocsi és egy rohammentő megvásárlására, az emeleti térben pedig a tűzoltók számára edzőterem és pihenőszoba berendezésére 20 millió lejt kaptak, ezt a beruházás részlegesen már megvan. Az utastér és a repülőgép-parkoló bővítését együtt hirdették meg, a versenytárgyaláson kiválasztották a legmegfelelőbb ajánlatot tevő kivitelezőt. Február 13-ig lehet óvásokat benyújtani, remélhetőleg egyik cég sem lesz elégedetlen, és a nyertessel megköthetik a szerződést február 14-én. Ez azért is fontos, mert év végéig fel kell használni az Európai Uniótól kapott támogatást.
Öten sérültek meg szombat délután egy személyautó és egy mentőautó ütközése következtében Brassóban.
Egy 62 éves férfi a Hunyad megyei Guraszáda községből pénteken háromkerekű kerékpárral közlekedett az A1-es autópályán, Marosillye település környékén, hol a belső, hol a külső sávon, a forgalommal szemben.
Idén júliusban 4 677 789 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 1003-mal kevesebbet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2785 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közzétett adataiból.
Telefont tulajdonított el, illetve bántalmazta volt élettársát egy 34 éves férfi, akit pénteken vettek őrizetbe a hatóságok Sepsiszentgyörgyön – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Ittas sofőrt tartóztattak fel a hatóságok pénteken este Gyergyótölgyes községben – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Nagy mennyiségű cigarettát és alkoholt foglaltak le a rendőrök pénteken a Hargita megyében tartott házkutatások során, ugyanakkor két személy őrizetbe is vettek – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Légköri instabilitásra, a szél felerősödésére széllökésekre, valamint felhőszakadásokra kell számítani az ország több megyéjében, beleértve Hargita és Kovászna megyéket.
Egy a juhok legeltetésével kapcsolatos vita miatt támadt rá egyik pásztor a másikra a zágoni mezőn; az agresszort előzetes letartóztatásba helyezték – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Harmincnapos előzetes letartóztatásba vettek két fiatalt Sepsiszentgyörgyön, akik előszőr csendzavarást követtek el, majd szomszédjaikat ütlegelték és egy járműben is kárt tettek – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
A világnak nincsen szüksége olyan mesterséges intelligenciára, amely leértékeli az emberiséget, ellenkezőleg, bölcsesség vezette emberi intelligenciára van szüksége – mondta XIV. Leó pápa.
szóljon hozzá!