
Fotó: Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala
Aláírta Soós Zoltán polgármester a marosvásárhelyi Friedrich Schiller Gimnázium felújítási munkálatainak megkezdéséről szóló határozatot.
2023. február 03., 17:432023. február 03., 17:43
2023. február 03., 17:452023. február 03., 17:45
A projekt keretében teljesen megújul az épület, továbbá 8 új tanteremmel és laboratóriummal bővül az iskola.
Minden termet felújítanak, többek között kicserélik a vízvezeték-, az elektromos és a fűtésrendszert is.
Az iskola épülete mellett egy multifunkcionális sportpálya építése is szerepel a tervek között.
A projekt nettó értéke több, mint 7,5 millió lej.
(X – fizetett hirdetés)
Egy autó és egy szekeres ütközött hétfőn este Székelyszentkirály határában, a baleset következtében egy személy elhunyt – erősítette meg lapunknak a község polgármestere.
Két csűr teljesen, valamint több épület részlegesen égett le keddre virradóra Szentegyházán.
A csíkszeredai rendőrség hivatalból indított eljárást vallási helyek vagy vallási tárgyak meggyalázásának gyanúja miatt a csíksomlyói Hármashalom-oltár színpadán parkoló autók ügyében.
Az új közalkalmazotti bértörvény tervezete szerint a közintézmények kötelesek lesznek évente két alkalommal közzétenni az alkalmazottaiknak fizetett alapbérek, pótlékok és egyéb juttatások jegyzékét.
A túlórát és a munkaszüneti napon végzett munkát a teljesítést követő 60 naptári napon belül kiadott szabadidővel kell kompenzálni, bizonyos feltételek mellett azonban bérpótlék is jár érte.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök tudomásul vette Demeter András István lemondását a kulturális miniszteri tisztségről – közölte hétfői sajtótájékoztatóján a kormányszóvivő.
A kulturális miniszter benyújtotta lemondását hétfőn, miután nyilvánosságra került egy hangfelvétel, amelyen trágár hangnemben beszél a Chișinăui Rádió megvásárlásáról.
Lemondásra szólította fel hétfőn Kelemen Hunor a kulturális minisztert, miután nyilvánosságra került egy hangfelvétel, amelyen Demeter András István trágár hangnemben beszél a Chișinăui Rádió megvásárlásáról.
Felháborító jelenetet örökített meg egy névtelen felhasználó a csíksomlyói nyeregben a pünkösdi búcsút követően.
szóljon hozzá!