
Ilyen lesz az új községháza
Fotó: Csíkcsicsó Polgármesteri Hivatala
Még ebben az évben községházává alakítanak egy jelenleg nem használt ingatlant Csíkcsicsóban, költözni viszont jövőben is csak részlegesen fog a hivatal. Az épület tetőterét is be szeretnék építeni, arra viszont még nincs fedezetük.
2024. február 25., 16:582024. február 25., 16:58
A községháza nélküli község – ez a meghatározás már húsz éve illik Csicsíkcsicsóra, a település akkor lett önálló, és vált le Csíkrákossal együtt Madéfalvától.
Egy új községháza kialakítására azután nyílt lehetőség, hogy a csicsói Kájoni János Általános Iskola bővítése és felújítása befejeződött, ezáltal pedig a több helyszínre szétszórt oktatási tevékenység egy épületbe került.
Így szabadult fel az az ingatlan is, amely addig elemi iskolai osztályoknak adott helyet, a község pedig meg is változtatta a rendeltetését, így már nem tanintézményként szerepel a nyilvántartásban. A községháza kialakítása érdekében támogatásért pályáztak az Országos Helyreállítási Programhoz (PNRR), amelynek keretéből
A községen átvezető E578-as út mentén lévő épület átalakítása érdekében a tervek elkészítése után tavaly írtak ki közbeszerzési eljárást, amelynek lezárása után nemrég szerződést írtak alá a munkálatok elvégzésére – tudtuk meg Péter Lukács polgármestertől. A szerződés kilenc hónapos időtartamra szól, és idén a munkálatok legnagyobb részét el is szeretnék végezni.
Fotó: Csíkcsicsó Polgármesteri Hivatala
A községvezető szerint
A tervek szerint az átalakítás során egy tanácsteremmel, illetve házasságkötő teremmel bővítik az ingatlant, ugyanakkor szeretnék beépíteni a tetőteret is. Ez utóbbi is szükséges ahhoz, hogy a jelenleginél érezhetően jobb körülmények között, nagyobb felületen tudjanak dolgozni – magyarázta a községvezető. Ezért jövőben, ha befejeződik a nemrég aláírt szerződés alapján történő felújítás, a hivatal csak részlegesen tud átköltözni, a földszinti helyiségeket használva, mert a tetőtér beépítéséhez szükséges anyagi fedezet még nem áll rendelkezésre, így további pályázati támogatást készülnek igényelni.
Nicușor Dan államelnök csütörtökön és pénteken hivatalos tanácskozásra várja kormányalakítás céljából a parlamenti pártokat – nyilatkozták hétfőn politikai források.
Több ittas sofőrt, jogosítvány nélkül vezető autóst és egy feltételezhetően hamis jogosítvánnyal közlekedő sofőrt is kiszűrtek a rendőrök a hétvégi ellenőrzések során Hargita megyében.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu hétfőn kijelentette, hogy inkább egy stabil, mintsem vészmegoldásként gyorsan összerakott kormányt szeretne, még akkor is, ha ez egy héttel meghosszabbítja a tárgyalásokat.
Daniel Zamfir hétfőn kijelentette, hogy a Szociáldemokrata Párt (PSD) kész vállalni a kormányzást akár saját miniszterelnökkel, akár egy másik koalíciós párt által jelölt kormányfővel, de egy technokrata miniszterelnök lehetőségét sem zárja ki.
Pogány Induló, azaz Szirmai Marcell alakítja az Egyke, Szentgyörgyi Bálint első mozifilmje címszerepét. A besúgó című sorozattal ismertté vált rendező alkotása a Nemzeti Filmintézet (NFI) támogatásával készül.
Alapvetően más szemléletet és évente 500 milliárd forint pluszforrást ígért az egészségügyben Hegedűs Zsolt, leendő egészségügyi miniszter az Országgyűlés egészségügyi bizottságában. Ugyanakkor Karikó Katalint felkérte tanácsadójának.
A választási törvény nemzetiségekre vonatkozó részének módosítását, valamint a nemzetiségi oktatás támogatását ígérte Tarr Zoltán, a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszteri poszt várományosa kinevezése előtti meghallgatásán.
Elfogadták hétfőn Székelyudvarhely költségvetését. Az önkormányzat 73 millió lejt fordít beruházásokra, miközben a működési költségeket és az alintézmények kiadásait igyekeztek mérsékelni. Rossz hír, hogy leépítésekre is számítani kell.
Egy új parlamenti többség kialakításáról egyeztet hétfőn a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu az RMDSZ-szel, a nemzeti kisebbségek frakciójával és a függetlenekkel. Politikai források szerint a találkozót a parlamentben tartják.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat hétfőn kiadott figyelmeztető előrejelzése szerint záporok és viharos szél várható a Bánságban, Körösvidéken, Olténiában, Máramarosban, Erdély nyugati részén, illetve Munténia nyugati és északi térségeiben.
szóljon hozzá!