
Fotó: Veres Nándor
Egy kézdivásárhelyi házaspár vesztette életét vasárnap délben a Csíkszereda déli kijáratánál történt vonatbalesetben.
2021. augusztus 23., 12:302021. augusztus 23., 12:30
2021. augusztus 23., 12:472021. augusztus 23., 12:47
Valószínűsíthetően körültekintés nélkül akart átkelni a vasúti átjárón a személyautó vezetője, amikor oldalról nekicsapódott a Csíkszereda és Brassó között közlekedő szerelvény – ismertette érdeklődésünkre a vasárnap déli, Csíkzsögödnél történt tragédia hatósági vizsgálati eredményeit a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.

Csíkszeredai vonatbalesethez riasztották a tűzoltósági és mentőegységeket vasárnap délben, miután Zsögödfürdőnél összeütközött egy vonat egy személyautóval. Információink szerint a kocsiban utazó két személy életét vesztette.
Az ütközést követően a mozdony és az Opel Astra típusú gépkocsi is lángokba borult, a szerelvény több száz méteren tolta maga előtt a személyautót, mielőtt meg tudott állni.
A balesetben a gépjármű sofőrje, egy 51 éves kézdivásárhelyi férfi és 49 éves felesége vesztette életét. A becsapódás és a tűz következtében a személyvonat utasai nem sérültek meg – közölte a rendőrség.
A gyorshajtásnak is van határa, ma minden bizonnyal ez 248 km/óra – ennyivel mértek be egy sofőrt a rendőrök szombaton délután az észak-erdélyi autópályán.
Több olyan mesterséges akadályt találtak a Maros-folyót vizsgáló szakemberek, amelyek nehezítik a halak vándorlását, rontják a víz minőségét és károsítják az ökoszisztémát. Értesüléseink szerint Gyergyócsomafalván le fognak bontani egy gátat.
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 254 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) szombat reggeli adatai szerint.
Sietett, nehogy odaégjen a kalács a sütőben – ezzel magyarázta a gyorshajtás egy 35 éves nő, miután a Konstanca megyei rendőrök 176 km/órával mérték be az autóját.
Két nő is kórházba került Jászvásáron, miután háztartási balesetet szenvedtek a húsvéti asztal előkészítése közben. Egyikük sürgősségi beavatkozásra szorult, miután az ujja beleszorult egy turmixgépbe.
Maros, Hargita és Kovászna megye több települése, természeti kincse is felkerült Az év úti célja vetélkedő döntősei közé. Szavazatunkkal támogathatjuk.
Mindössze néhány óra leforgása alatt a Hargita megyei rendőrök három ittas sofőrt is elkaptak pénteken este.
Tudják, mi a közös Kásás Tamásban, Nagy Feróban vagy éppen Fábry Sándorban? Hogy mindnyájan székelyföldi kötődéssel bírnak – és még sok hozzájuk hasonló közismert ikon igazolja a régi tézist, miszerint a nemzet egy és szétválaszthatatlan.
Vörös beavatkozási tervet aktiváltak Szeben megyében, miután egy három járművet és hét embert érintő balesethez riasztották a mentőegységeket. Egy mentőhelikoptert is a helyszínre vezényeltek Marosvásárhelyről.
Katonai tiszteletadással temették el pénteken a bukaresti Bellu temetőben Mircea Lucescu egykori labdarúgót és legendás edzőt.