
Kézdivásárhelyen a polgármesteri hivatal épületében törleszthetők a helyi adók és illetékek
Fotó: Pinti Attila
Kézdivásárhelyen már fizethetők a lakás-, autó- és területadók – jelezte kérdésünkre Keresztes Éva, a polgármesteri hivatal helyi adó- és illetékirodájának vezetője.
2023. január 05., 20:092023. január 05., 20:09
„Pénztárunk hétfőtől szerdáig 8 és 15, csütörtökön 8 és 17, míg pénteken 8 és 13 óra között áll az adófizetők rendelkezésére. Magánszemélyek 10, jogi személyek 5 százalék kedvezményben részesülnek, amennyiben március 31-éig kifizetik adójukat” – sorolta.
Az irodavezetőnél a tavalyi adófizetési kedvről is érdeklődtünk.
Ahogy az előző években, jelenleg is zajlik az adatok feldolgozása. Nyilván, idén még jobb eredményt szeretnénk elérni, de már a jelenlegi adózási kedv megmaradása is szép teljesítmény lenne” – összegzett.
Magyarországot mától egy liberális kormány vezeti, a „leköszönő nemzeti kormány” pedig elkészítette a leltárt – mondta Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóban.
A román gazdaság jelenleg recesszióban van a fogyasztás visszaesése és a piaci tevékenység lassulása miatt, de egy súlyosabb válság jelei nem mutatkoznak – jelentette ki szerdán az Agerpresnek Adrian Negrescu gazdasági elemző.
Kelemen Hunor szerint a 10 százalékot megahaladó éves infláció elsősorban a közel-keleti háború következménye, nem a kormány intézkedései idézték elő.
A villamos energia (+54,18 százalék), a lakbér (+43,78), a gázolaj (+32,68), a benzin (+22,42) és a kávé (+21,76) drágult meg a leginkább idén áprilisban a tavalyi negyedik hónaphoz képest – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet.
Hó formájában érkezik a csapadék a hegyvidéken, ez alól nem kivétel a Madarasi Hargita sem, ahol havazásba váltott át az eső május 13-án. Ezt a Szentegyházi Meteo Állomás Facebook-oldala jelezte a délben közzétett bejegyzésében.
Hogyan hat a jelenlegi gazdasági helyzet a könyvkiadásra, és miként tudnak működni a kiadók? Mekkora példányszámban jelennek meg a könyvek, és hogyan alakul a vásárlóerő? Két székelyföldi könyvvásár között erdélyi könyvkiadók vezetőivel beszélgettünk.
Nicușor Dan szerint a jelenleg zajló hibrid hadviselés sem annak a jele, hogy Oroszország békét és stabilitást akarna Európában.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem fog együtt kormányozni a Szociáldemokrata Párttal (PSD) akkor sem, ha technokrata miniszterelnököt neveznek ki – jelentette ki kedden Mircea Abrudean szenátusi elnök.
Kedd éjfélkor hivatalba lépett a Tisza-kormány; szerdán 15 órától Ópusztaszeren tartják az első kormányülést – közölte Magyar Péter miniszterelnök kedd este a Facebook-oldalán.
Ingyenesen állítják ki az első elektronikus személyi igazolványt a 14. életévüket betöltött polgárok számára június 30-ig.
szóljon hozzá!