
Idén is maszkurákkal temetik a farsangot Kézdivásárhely központjában is. Archív
Fotó: Antanténusz Egyesület/Facebook
Hagyományos farsangtemetést tartanak szombaton, február 18-án Kézdivásárhely főterén, míg egy hét múlva, 25-én Bölönben is.
2023. február 15., 13:442023. február 15., 13:44
A céhes városban a Tegyünk Kézdiszékért Tömörülés szervezésében tartják a farsangtemetést. „Szívesen látunk minden érdeklődőt, aki kíváncsi a maszkurásokra, vagy csatlakozna a régi kaszárnya épülete elől 11 órakor induló felvonuláshoz.
– osztotta meg lapunkkal a szervezők nevében Tóth László újságíró. A téltemetés, bábégetés, mókás népi rituálé a Vigadó előtt történik a torjai Bálványos fiai Egyesület tagjai, valamint a gelencei Burusnyán néptáncegyüttes jóvoltából – tette hozzá. Ezt megelőzően, pénteken 17 órától a Kicsid Gábor Sportcsarnokban a helyi középiskolák részvételével Legfarsangot tartanak.
A Bölöni Ifjúsági és Kulturális Egyesület február 25-én rendezi a település híres nappali farsangját, újságolta el a Székelyhonnak az esemény fő támogatójaként számon tartott helyi önkormányzat képviseletében Ferencz Zoltán alpolgármester.
– hangsúlyozta az elöljáró.
A tél elmúltának, szimbolikus eltemetésének sok vidámsággal, álarcos felvonulással és tréfás jelenetekkel tűzdelt ünnepének résztvevői reggel 8 órakor a község központjában találkoznak, a felvonulás 9-kor indul a Szász Band akkordjaira, a falu bejárása után pedig ugyanoda érnek vissza és égetik el a bábukat 16.30-kor. Ezt követően, 20 órától a helyi kultúrotthonban farsangi bált rendeznek – olvasható a szervező Akácsos Zsolt Facebook-oldalán.
A parajdi sóbánya katasztrófájáról, a távolsági buszjáratok működtetésének újragondolásáról, a megyei hulladékgazdálkodásról esett szó többek között a Bíró Barna Botond, Hargita Megye Tanácsának elnökével való év végi beszélgetésen.
Még karácsony előtt átadják a forgalomnak a moldvai (A7-es) autópálya Focșani és Adjud közötti szakaszát – jelentette be a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAIR) vezérigazgatója.
Országszerte több mint 7 millió lej értékben rótt ki bírságot az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) a december 15. és 19. között végzett ellenőrzések nyomán.
Idén csaknem 3,6 millió peres ügyet tárgyaltak a romániai bíróságok, miközben a bírói álláshelyek közel 20 százaléka nincs betöltve – közölte pénteken a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM).
Pénzügyi bizonytalanságok és kormányzati megszorítások jellemezték Csíkszereda 2025-ös esztendejét, amelyet Korodi Attila polgármester az év utolsó rendes havi tanácsülésén értékelt pénteken.
Ünnepélyes díjátadón ismerte el Hargita megye tanácsa a megye három tűzoltóját és két kiváló sportolóját. Az ülés alatt költségvetésről, európai uniós projektekről és útépítésről is tárgyaltak a megye önkormányzati képviselői.
Évente 859 barnamedve kilövését tennék lehetővé Romániában az RMDSZ törvénytervezete. Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes sepsiszentgyörgyi látogatásán beszélt a medvekilövési kvóta megduplázását célzó javaslat részleteiről.
Jótékonysági futással és kosárlabdameccsel gyűjt adományokat az eltérő fejlődésű gyermekekért a Gyulafehérvári Caritas december 20–23. között Marosvásárhelyen és környékén. Futással vagy akár kerékpározással is csatlakozhat bárki az akcióhoz.
Cantus figuratus címmel tart előadóestet Laczkó Vass Róbert kolozsvári színművész Székely Norbert zongoraművész közreműködésével advent utolsó vasárnapján, december 21-én 18 órától a marosvásárhelyi Gecse utcai református templomban.
Aláírta pénteken Daniel David oktatási miniszter az új középiskolai tanterveket jóváhagyó rendeletet – közölte a szaktárca.
szóljon hozzá!