
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Miután a kormány elfogadta az elnökválasztás dátumát rögzítő határozatot, a jelöltek elkezdhetik a támogató aláírások gyűjtését – közölte hétfőn az Állandó Választási Hatóság (AEP).
2025. január 20., 18:522025. január 20., 18:52
A közlemény szerint – melyet az Agerpres idéz – a támogató aláírásokat kizárólag papíron lehet gyűjteni, a megadott minta alapján.
A támogatói íveknek tartalmaznia kell a választások dátumát, a jelölt nevét, az őt támogató személyek nevét, születési dátumát, lakcímét, a személyi igazolványuk típusát, sorszámát és számát, illetve az aláírásukat.
Az aláírásokat gyűjtő személynek ki kell töltenie egy egyéni felelősségvállalási nyilatkozatot, amelyben tanúsítja a támogató aláírások hitelességét.
Az AEP közleményében azt is hangsúlyozták, hogy egy választópolgár több elnökjelöltet is támogathat az aláírásával.
A Hargita megyei tűzoltók összesen 18 sürgősségi esethez vonultak ki a hét első két napján, miközben 16 Ro-Alert figyelmeztetést is kiadtak a településeken megjelenő medvék miatt.
Két órára felfüggesztik tevékenységüket csütörtökön az ország igazságügyi orvosszakértői és a törvényszéki orvostani szolgálatok munkatársai. A tiltakozó akcióhoz a Hargita Megyei Törvényszéki Orvostani Szolgálat is csatlakozik.
A képviselőház szerdai ülésén döntő házként elfogadta az alapélelmiszerek árréskorlátozását december 31-éig meghosszabbító jogszabálytervezetet.
A TAROM légitársaság adóssága megközelíti a 930 millió lejt és 105 millió lejjel meghaladja a teljes vagyonát, a tavalyi évet pedig 186 millió lejes veszteséggel zárta.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el szerdán az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) az ország 14 megyéjében.
Erősödött szerdán a román deviza az euróhoz képest, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank középárfolyama szerint 0,42 banival (0,08 százalékkal) 5,2344 lejre csökkent a keddi 5,2386 lejről.
A kiskérődző-pestis miatt nem lehet Maros megyéből az uniós országokba exportálni a bárány- és juhhúst, nem lehet a megyéből kivinni az állatokat, és az áthaladó állatszállítókat is le kell fertőtleníteni. Ez utóbbit a rendőrség ellenőrzi.
Az Európai Unióban 2025-ben 0,1 százalékponttal, 6 százalékra emelkedett a munkanélküliségi ráta – derül ki az Eurostat szerdán közzétett adataiból.
Viharokra figyelmeztető elsőfokú (sárga) riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerdán.
Idén áprilisban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában, a halálozások száma az 1,8-szorosa volt az élve születésekének.
szóljon hozzá!