Hirdetés
Hirdetés

Kezdeményezik a csődeljárást a marosvásárhelyi városháza egyik cégénél

Egyelőre nem tudni mi lesz a sorsa a Mihai Eminescu Ifjúsági Háznak és szállodának •  Fotó: Haáz Vince

Egyelőre nem tudni mi lesz a sorsa a Mihai Eminescu Ifjúsági Háznak és szállodának

Fotó: Haáz Vince

Igényelni fogják hétfőn az egyszerűsített csődeljárás megindítását a marosvásárhelyi városháza egyik cége, a Közigazgatás és Turizmus Kft. esetében, miután péntek délután a városi önkormányzati tanácsosok, a cég részvényesi közgyűlésén jóváhagyták ezt. A cég 5 millió lejes adósságot halmozott fel, nem valószínű, hogy be tudják majd ezt hajtani.

Simon Virág

2021. február 05., 20:522021. február 05., 20:52

A Közigazgatás és Turizmus Kft. többségi részvényese a marosvásárhelyi városháza, amely átadta a saját cégének több ingatlan működtetését. Többnyire vendéglátóipari egységek voltak, de köztük volt többek között a Mihai Eminescu Ifjúsági Házban levő konferenciaterem és az épületben működő szálloda is. Az új városvezetés sorra átvilágítja a város tulajdonában levő cégeket, és decemberben Hermann Mark Christian, a polgármester tanácsadóját bízták meg azzal a feladattal, hogy vizsgálja meg, hogy mi történik valójában a szóban forgó cégnél.

Hirdetés

Az ideiglenes ügyvezető leltározása nyomán többek között kiderült, hogy 5 millió lejes adósságot halmozott fel a cég, ennek több mint felét az egyik Selgros áruház irányában. Ugyanis ezen a cégen keresztül rendelték és vásárolták meg az idős személyeknek biztosított élelmiszercsomagokat. Csakhogy a leszállított termékekért a város cége nem fizetett. A végrehajtó máris megpróbálja behajtani a 3,5 millió lejes adósságot, többek között zárolta a cég volt igazgatójának számláit is.

A leltározásból kiderül, hogy semmi esély nincs a cég átszervezésére és nyereségessé tételére, ezért az ügyvezető azt javasolta, hogy kérjék, hogy a bíróság indítsa el az általános fizetésképtelenségi eljárást. Ennek két módja van, egy hosszabbított eljárás, amely során először be kell mutatni az átszervezési tervet, vagy egy egyszerűsített eljárás, amely során viszonylag rövid időn belül ki lehet mondani a fizetésképtelenséget. Ez utóbbihoz azonban szükség volt a helyi tanácsnak a szavazatára. A januári soros tanácsülésen azonban az önkormányzati képviselők nem tettek eleget az ügyvezető kérésének és nem szavazták meg az egyszerűsített eljárás elindítását. Csak arról döntöttek, hogy visszaveszik a épületek kezelésének jogát a Közigazgatás és Turizmus Kft.-től.

Ez azt is jelentette, hogy a cég épületek nélkül marad, így végképp semmiféle bevételi forrása nem lesz.

Pénteken újra összehívták a helyi önkormányzati képviselőket, hogy közgyűlésen döntsenek az egyszerűsített csődeljárás megindításáról. Az ülésen 17 önkormányzati képviselő volt jelen és 16-on megszavazták az ügyvezető kérését, a fizetésképtelenségi eljárás elindítását. Az erre vonatkozó kérést már hétfőn be fogja nyújtani Hermann Mark Cristian.

Azt egyelőre nem tudni, hogy mi lesz a továbbiakban a Mihai Eminescu Ifjúsági Házzal és szállodával, a somostetői Erdei Házikóval, a várban levő étteremmel vagy a víkendtelepi vendégházzal. Legtöbb ingatlanra ráfér egy alapos tatarozás, felújítás és előre láthatóan majd versenytárgyaláson bérbe adja ezt a város, hogy cégek, vállalkozók működtessék, tegyék nyereségessé.

Hirdetés
1 hozzászólás Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. január 13., kedd

Antal Árpád: rossz volt a döntések alkalmazásának sorrendje, de az adóemelés elkerülhetetlen lépés volt

Antal Árpád sepsiszentgyörgyi polgármester az adóemeléssel kapcsolatos lakossági felvetésekre reagálva szeretett volna néhány nézőpontot nyomatékosítani: például azt, hogy a városnak kifizetett adókért mi mindent kap a polgár.

Antal Árpád: rossz volt a döntések alkalmazásának sorrendje, de az adóemelés elkerülhetetlen lépés volt
Hirdetés
2026. január 13., kedd

Meredeken nő a fertőző légúti megbetegedések száma

Az influenzával diagnosztizált betegek száma megtízszereződött a novemberi esetszámokhoz képest, és sok a szövődményként tüdőgyulladássá súlyosbodó légúti megbetegedés is Hargita megyében. A tendencia folytatódása várható.

Meredeken nő a fertőző légúti megbetegedések száma
2026. január 13., kedd

Egészségügyi miniszter: az orvosok fizetéséhez nem szabad hozzányúlni

Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter kedden kijelentette, hogy az egészségügyben nem az orvosok és a kisegítő személyzet bérén kell spórolni, a megtakarításokat más területeken kell elérni.

Egészségügyi miniszter: az orvosok fizetéséhez nem szabad hozzányúlni
2026. január 13., kedd

Két hajléktalant ölt meg karácsony előtt egy fémrúddal, beismerő vallomást tett az elkövető

A Félixfürdőn karácsony tájékán elkövetett kettős gyilkosság elkövetője egy 29 éves kardói (Cordău) férfi, aki január elsején maga értesítette a rendőrséget arról, hogy két holttestet talált az üdülőhely egyik elhagyott pavilonjában.

Két hajléktalant ölt meg karácsony előtt egy fémrúddal, beismerő vallomást tett az elkövető
Hirdetés
2026. január 13., kedd

Gázpalack robbant fel egy zilahi tömbházlakásban, egy férfi égési sérüléseket szenvedett, kilencen megsérültek

Gázpalack robbanása okozott tüzet kedden délután zilahi tömbház egyik második emeleti lakásában. Egy ember megsérült, további kilenc lakónak a helyszínen nyújtottak orvosi ellátást – tájékoztatott a Szilágy megyei tűzoltóság.

Gázpalack robbant fel egy zilahi tömbházlakásban, egy férfi égési sérüléseket szenvedett, kilencen megsérültek
2026. január 13., kedd

Ilie Bolojan lesz az ügyvivő oktatási miniszter

Ilie Bolojan miniszterelnök kedden továbbította Nicușor Dan államfőnek Daniel David oktatási miniszter felmentésére vonatkozó javaslatát.

Ilie Bolojan lesz az ügyvivő oktatási miniszter
2026. január 13., kedd

Volt védelmi miniszter: a katonák nem 48 évesen mennek nyugdíjba

A Szociáldemokrata Párt (PSD) képviselője, Mihai Fifor, korábbi védelmi miniszter kedden a Facebook-oldalán cáfolta azt az állítást, miszerint a katonák a bírákhoz és ügyészekhez hasonlóan „48 évesen mennek nyugdíjba”.

Volt védelmi miniszter: a katonák nem 48 évesen mennek nyugdíjba
Hirdetés
2026. január 13., kedd

Pénzt kérnek a kormánytól a gyergyószentmiklósi víz- és csatornahálózat korszerűsítésének befejezésére

Hosszú évek óta zajló fejlesztések zárulhatnak le Gyergyószentmiklóson: a víz- és a csatornahálózat korszerűsítése is befejeződhet 2026-ban. Az évek folyamán összegyűlt többletköltségekre a fejlesztési minisztériumtól kérnek finanszírozást.

Pénzt kérnek a kormánytól a gyergyószentmiklósi víz- és csatornahálózat korszerűsítésének befejezésére
2026. január 13., kedd

Újabb egymilliárd euró érkezhet január végéig a mezőgazdaság számára

Florin Barbu mezőgazdasági miniszter kedden arról számolt be a Facebook-oldalán, hogy tavaly több mint négymilliárd euró uniós forrás érkezett Romániába a mezőgazdaság számára, és január végéig további egymilliárd euró kifizetésére számítanak.

Újabb egymilliárd euró érkezhet január végéig a mezőgazdaság számára
2026. január 13., kedd

Megpróbálta távol tartani az újságírókat a miniszterelnöktől, fizetéslevonással büntették

Fizetéslevonással büntették a kormány sajtóirodájának azt a munkatársát, aki tavaly november végén megpróbálta távol tartani az újságírókat a miniszterelnöktől, hogy ne tudjanak kérdést feltenni Ilie Bolojannak.

Megpróbálta távol tartani az újságírókat a miniszterelnöktől, fizetéslevonással büntették
Hirdetés