
Fotó: Országos Meteorológiai Igazgatóság
Az évszakhoz képest rendkívül enyhe volt az elmúlt napok időjárása, sőt melegrekordok is megdőltek, ám az előrejelzések szerint enyhe lehűlés következik a napokban. Ez el is kezdődött hétfőn, ugyanis az ország keleti részében és a Kárpátok-vonulatán mínuszba váltottak a hőmérsékleti értékek.
2023. január 23., 09:332023. január 23., 09:33
Az Országos Meteorológiai Igazgatóság hőtérképe szerint a háromszéki Lakócza-tetőn volt a leghidegebb hétfőre virradóra, itt mínusz 5,6 Celsius-fokot mértek hétfőre virradóra.
míg Maroshévízen mínusz 2,2, Gyergyóalfaluban mínusz 1,4 Celsius-fokot Bodzafordulón pedig 1 Celsius-fokot regisztráltak.

Január utolsó hetén országszerte enyhébb lesz az idő az ilyenkor megszokottnál, ezt követően azonban február 20-áig az évszaknak megfelelő hőmérsékletre számíthatunk – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből.
A legfrisebb előrejelzés szerint ezen a héten a sokévi átlagnál magasabb hőmérsékleti értékek várhatók országszerte, délnyugaton bőséges, az ország többi részén – főleg északnyugaton – azonban az átlagosnál kevesebb csapadékkal.
Fotó: Országos Meteorológiai Igazgatóság
Az Országos Meteorológiai Igazgatóság hóvastagságot mutató térképe továbbra sem biztató a téli sportok űzőinek és szerelmeseinek: térségünkben a Hargitán van 1 és 10 centiméter közötti hóvastagság, a Bucsinon ennél valamivel több hó esett az elmúlt napokban, itt a hóvastagság 10 és 25 centiméter között is van, de hasonló a helyzet a háromszéki Lakóca-tetőn is.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el kedden az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére.
A lovassport, a klasszikus zene és a gasztronómia találkozik szombaton Prázsmáron. A különleges eseményen Alexandru Tomescu Stradivarius-hegedűje és Alexandra Silocea Bösendorfer-zongorája is főszerepet kap.
Vádat emelt Bukarest első kerületének ügyészsége egy férfi ellen, aki a fővárosi főpolgármester kabinetfőnökének adva ki magát fiktív WhatsApp-fiókokról Nicușor Dan nevében próbált ingyenjegyeket szerezni különféle eseményekre.
Közzétette az Országos Meteorológiai Szolgálat a június 1-je és 14-e közötti kéthetes időszakra vonatkozó időjárás-előrejelzését. Csak lassan fordulunk rá az igazi nyárra.
Halálra késelt egy 50 éves férfit a saját fia hétfőn este Piatra-Neamțon, az utcán. Az apa összeszólalkozott a fiával.
Az ENSZ Biztonsági Tanácsa Románia kérésére rendkívüli ülést tart az Oroszország által elkövetett román légtérsértés ügyében; Oana Țoiu román külügyminiszter a nemzetközi jogsértésekről és az Oroszország tettei által generált kockázatokról fog beszélni.
Nicușor Dan szerint a gyermeknap többet jelent egy örömteli pillanatnál, a társadalom elkötelezettségét jelenti egy olyan környezet megteremtése iránt, amelyben minden gyermek védelmet, odafigyelést, tiszteletet és bátorítást kap álmai követésére.
Egy felnőtt és két gyermek került kórházba hétfőn, miután négy személygépkocsi ütközött össze az 1-es országúton Felek (Avrig) Fenyőfalva (Bradu) felőli kijáratánál, Szeben megyében.
Előre tervezett karbantartási és hálózatfejlesztési munkálatok miatt több településen is szünetelni fog az áramszolgáltatás a következő napokban – közölte az Electrica áramszolgáltató vállalat.
A World Vision Románia által megkérdezett tinédzserek közel negyede azt mondja, hogy a felnőttek ritkán vagy szinte soha nem hallgatják meg őket – derül ki szervezet gyermeknap alkalmából végzett felméréséből.
1 hozzászólás