
A háziorvos szerint a gyerekeknél elég enyhén lezajlik a betegség. Illusztráció
Fotó: Kristó Róbert
„Nincs terjedőben a kéz-láb-száj szindróma, de való igaz, hogy idén több páciensünk is volt. Ez egy vírusos eredetű fertőzés, de nem agresszív, és nem is jelentésköteles” – szögezte le dr. Nagy Levente azon értesüléseinkre reagálva, hogy járvány van a város tanintézeteiben.
2017. október 24., 10:272017. október 24., 10:27
2017. október 24., 10:272017. október 24., 10:27
A háziorvos tájékoztatása szerint a gyerekeknél elég enyhén zajlik, a felnőtteknél viszont kicsit komolyabb lefolyása van a betegségnek:
illetve gyulladást kísérő általános tünetek, mint amilyen a levertség. Speciális kezelési módja nincs, antibiotikum nem hat rá. A tünetek mérsékelhetők, de egyébként is néhány nap alatt elmúlnak. Célszerű vitaminokkal erősíteni a szervezetet, gondoskodni a folyadékbevitelről, könnyű étrend szerint táplálkozni, és vigyázni, hogy ne legyen felülfertőzés, mert az immunrendszer ilyenkor le van terhelve, és könnyebben el lehet kapni más baktériumos betegséget. A háziorvos rámutatott:
A kis közösségekben a gyerekek közel bújnak, egymásra tüsszentenek, így könnyebben elkaphatják, de nem kell tartani tőle, mert általában szövődménymentes, elég összetéveszthetetlen a vizsgálat alkalmával.
A Tábor-negyedi Csillagvár Napközi Otthon és Bölcsőde igazgatónője is megerősítette, hogy hűlésen kívül egyelőre nem tapasztaltak más fertőző betegséget a kisgyerekek körében.
Mit tud a lakosság a Maros megyét is érintő méltányos átállási programról, a munkahelyek megszűnéséről, átalakulásáról? Hogyan látja a települése jövőjét? – ezekkel a témákkal is foglalkozik a napokban közzétett kérdőív.
Nem bizonyult tartósnak a Duna vízszintjének emelkedése Csernavodánál, fel kell készülni arra, hogy néhány napig teljesen le kell fog állni az atomerőmű – jelentette be Alexandru Bușoi energetikai államtitkár hétfőn.
Alvás közben korrigálja a látást, nappal pedig szemüveg és hagyományos kontaktlencse nélkül biztosít éles látást. Az éjszakai kontaktlencse egyben kényelmes, és a gyermekkori rövidlátás előrehaladását is lassíthatja.
Az RMDSZ első opciója egy teljes jogkörű kormány megalakítására egy „nagykoalíció” létrehozása, más országok mintájára, hogy megakadályozzák a szélsőséges erők kormányra jutását – jelentette ki hétfőn Cseke Attila ügyvivő fejlesztési miniszter.
Harminckét járvezetői engedélyt függesztettek fel a hétvégén a hatóságok Maros megyében, de olyan sofőrt is feltartóztattak, aki nem rendelkezett jogosítvánnyal – tájékoztat a Maros Megyei rendőr-főkapitányság.
Cseke Attila ügyvivő egészségügyi miniszter szerint a közösségi oldalakon terjedő félretájékoztatás „rendkívül veszélyessé” vált, ezért az államnak határozottabban kell fellépnie, szükség esetén a jogszabályok szigorításával.
A házbizottság érvényesnek minősítette azt a 140 képviselő által támogatott indítványt, amelyben a Tisza parlamenti frakciója Baka Andrást jelöli államfőnek.
Magyar és román nyelven rakták ki Csíkszereda nevét a város egyik újonnan létrehozott körforgalmában, a Hargita utcában.
Új szabályok léptek életbe a más uniós tagállamokban vásárolt jövedéki termékek Romániába történő behozatalára.
Harminc napos előzetes letartóztatásba helyezték hétfőn azt a hét személyt, akik botokkal, fejszékkel és kövekkel támadtak rá szombat éjjel a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársaira – közölte hétfőn a dési ügyészség.
szóljon hozzá!