
Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Az elmúlt huszonnégy órában 618 új koronavírusos megbetegedést igazoltak Romániában, az új esetekkel 1 074 297-re nőtt a járvány kezdete óta regisztrált fertőzöttek száma.
2021. május 20., 13:362021. május 20., 13:36
2021. május 20., 14:042021. május 20., 14:04
| Székelyföld | Románia | ||
| Hargita | 8219 (+10) | Országos | 1 074 297 (+618) |
| Kovászna | 8483 (+6) | Elhunyt | 29 777 (+61) |
| Maros | 23 809 (+14) | Gyógyult | 1 029 375 (+821) |
Csütörtökig 8 784 565 koronavírusteszt eredményét dolgozták fel az országban, 31 252-t az elmúlt egy napban végeztek el, a fertőzöttségi arány 1,9 százalékos. Az elmúlt egy napban 61 koronavírussal diagnosztizált személy – 36 férfi és 25 nő – haláláról érkezett jelentés, ezzel 29 777-re emelkedett a koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetek száma. Intenzív osztályon 663 személyt kezelnek, 1 029 375 személyt gyógyultnak nyilvánítottak, ez 821 új gyógyultat jelent.
Ami Székelyföldet illeti, Hargita megyében 10, Maros megyében 14, Kovászna megyében pedig 6 új esetet vettek nyilvántartásba.

Kevéssel nőtt a napi esetszám csütörtökön Hargita megyében, és egy haláleset is történt az elmúlt 24 órában, a kórházban ápoltak száma és a fertőzöttségi arány viszont csökkent.
A Stratégiai Kommunikációs Csoport tájékoztatása szerint az ezer lakosra jutó igazolt fertőzések száma
Hargita megyében 0,64;
Maros megyében 0,66;
Kovászna megyében 0,76 ezrelék.
A tavalyi harmadik negyedévben 9420 lej volt a romániai háztartások havi átlagjövedelme; a kiadások átlagösszege 8079 lej volt, ami a jövedelem 85,8 százalékát jelentette – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közzétett adataiból.
A kormány által előírt adóemelést kötelesek voltak végrehajtani az önkormányzatok. Azonban a polgármestereknek továbbra sem világos, hogy a többletbevétel valóban helyben marad-e, vagy a központi költségvetés vonja el. Az ügyben a kormány is megszólalt.
Alig négy óra alatt 30 ezer lejnyi bírságot szabtak ki a 15-ös országút mentén közúti ellenőrzést végző rendőrök, és négy jogosítványt is bevontak.
Keddre virradóan lehet a leghidegebb ebben a téli szakaszban – nyilatkozta a Digi24 hírtévének Elena Mateescu, az Országos Meteorológiai Szolgálat igazgatója.
Az elmúlt 24 órában 67 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 75 személynek nyújtottak segítséget – tájékoztatott hétfőn a Salvamont.
Mit hoz az új év: békét vagy bizonytalanságot? Spórolást vagy utazást? A Székelyhon január közepén egy gondolatébresztő, ugyanakkor szórakoztató játékkal várja olvasóit a Facebookon.
Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) szerint felgyorsult az influenza terjedése Romániában, ezért a szakembereik azt javasolják, hogy a védőoltásra jogosultak haladéktalanul oltassák be magukat.
Negyedik alkalommal szervezik meg a Nincs más név újévi keresztény zenefesztivált Marosvásárhelyen január 17-én 17 órától a Kultúrpalota nagytermében.
Holtan találtak vasárnap egy 18 éves földrai (Feldru) fiút egy besztercei vendéglő padlásterében – tájékoztatott a Beszterce-Naszód megyei rendőrség.
Négy székelyföldi városban lesz premier előtti vetítése a Káel Csaba filmügyi kormánybiztos által rendezett Magyar mennyegző című filmnek, amelyet kalotaszegi és más erdélyi helyszíneken is forgattak.
szóljon hozzá!