
Képünk illusztráció
Fotó: Árvai Károly/MTI
A szombati héthez képest ismét több, 11 új koronavírus-fertőzést igazoltak vasárnap Hargita megyében. Ezzel szemben gyógyultnak mindössze egy személyt nyilvánítottak az elmúlt 24 órában.
2020. szeptember 06., 14:012020. szeptember 06., 14:01
Tizenegy újabb koronavírus-fertőzést igazoltak az elmúlt 24 órában Hargita megyében, ezzel 771-re nőtt a járvány kezdete óta a térségben azonosított esetek száma – derül ki a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal vasárnapi közleményéből.
A gyógyultak száma 625-re emelkedett (mindössze eggyel több mint egy nappal korábban), eddig 29 személy halála volt összefüggésbe hozható a járvánnyal, a csíkszeredai, székelyudvarhelyi, gyergyószentmiklósi és maroshévízi kórházakban pedig 91 fertőzöttet kezelnek vagy tartanak megfigyelés alatt. Hargita megyében 26 személy tartózkodik otthoni elkülönítésben, 265-en pedig házi karanténban vannak.
Az új esetek mellett a már korábban igazolt fertőzöttek újratesztelése során Hargita megyében ezúttal hat személy esetében kaptak újabb pozitív eredményt – olvasható a központi Stratégiai Kommunikációs Csoport tájékoztatásában.

Az elmúlt huszonnégy órában regisztrált 1150 új fertőzöttel 95 014-re emelkedett a járvány kezdete óta azonosított koronavírussal fertőződtek száma Romániában. A fertőzéssel összefüggő halálesetek száma 43-al emelkedett, míg az intenzív osztályokon 474 pácienst ápolnak.
Eugen Tomac csütörtökön kijelentette, hogy folytatni kell a Bolojan-kormány „jó kezdeményezéseit”, ugyanakkor sokkal világosabban kell kijelölni Románia közpolitikai prioritásait.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök közölte, hogy csütörtök folyamán eljuttatja a pártokhoz a parlament elé terjesztendő kormányprogramot, és újabb konzultációt kezdeményez velük.
Őrizetbe vett két férfit a rendőrség, miután egy 68 éves férfi otthonából pénzt és telefont, az udvarról pedig egy személyautót tulajdonítottak el – tájékoztat a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Házuk kertjében ment szembe egy medvével két kisgyerek szerdán délután Lövétén. Mivel veszélyessé vált a helyzet, ártalmatlanítani kellett a nagyvadat. A példány nagyjából kéthete folyamatosan bejárt a településre.
Alexandru Nazare ügyvivő pénzügyminiszter csütörtöki bejelentése szerint Románia az azonnali törlesztésnél kedvezőbb megoldást keres a Pfizerrel szembeni 680 millió eurós tartozás kifizetésére, hogy kímélje a költségvetést.
Elfogadta a Parlament azt a törvénytervezetet, amely jelentősen szigorítja a kiskorúakkal szembeni bántalmazás miatt kiszabható büntetéseket, ezzel is erősítve a gyermekek védelmét – olvasható az RMDSZ honlapján.
Viharosra fordul az időjárás az ország nagyrészében szerdától. A csíkszeredaiakat Ro-Alertben is figyelmeztették a viharriasztásra, amiben a katasztrófavédelem kihangsúlyozza, hogy a szélsőséges időjárás idején mindenki gondoskodjon a biztonságáról.
A diákok idegen nyelvi készségeinek felmérésével folytatódik az érettségi vizsga szóbeli szakasza csütörtökön
Földrengés volt Vrancea megyében csütörtökre virradóra. A Richter-skála szerinti 3,6-os erősségű fölmozgás 1 óra 58 perckor történt.
Több mint 3500 bíró tiltakozik az igazságszolgáltatás politikai alárendelésének kísérlete ellen – tájékoztatott szerdán a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) bírói részlege.
szóljon hozzá!