
Illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Székelyudvarhelyen kevesen váltják ki közmunkával a kifizetetlen pénzbírságból származó, polgármesteri hivatal felé felgyűlt tartozásaikat.
2017. március 19., 11:412017. március 19., 11:41
2016-ban mindössze tizennyolc személyt kötelezett közmunkára Székelyudvarhelyen a bíróság pénzbírságok, illetve más tartozások ilyen módon történő törlesztésére – közölte érdeklődésünkre Simon Tímea, a polgármesteri hivatal szóvivője.
Mint kiderült,
Idén öt személyt köteleztek arra, hogy a városháza felé befizetendő tartozásaikat a köz javára ledolgozott munkaórákkal váltsák meg. Erre akkor van lehetőség, ha az adósok nem rendelkeznek jövedelemmel, illetve nincs más mód arra, hogy behajtsák tőlük a felgyűlt elmaradást.
Székelyudvarhelyen az esővíz-elvezető árkok takarítása, a zöldövezetek tisztán tartása és a közterületen található szemét összeszedése szerepel a köz számára végzett feladatok között.
A Nemzeti Választási Iroda (NVI) befejezte a levélszavazatok pártlistás szavazólapjainak előzetes összesítését.
Nem könnyű jegyet kapni az idén Budapesten rendezendő BL-döntőre, a semleges szurkolónak még ahhoz is nagy szerencsére volt szüksége, hogy egyáltalán sorba állhasson két jegyért.
A jobboldai közösség teljes megújításáról beszélt a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön a Patrióta Youtube csatornáján közvetített interjúban. Orbán Viktor úgy értékelte, a kormánypártok egyértelmű vereséget szenvedtek.
Mérgező vörösbarna papsapkagombát árultak a múlt héten a sepsiszentgyörgyi központi piacon, feltehetően a kucsmagombával való hasonlósága miatt. A figyelmeztetés különösen fontos, mert jelenleg mindkét gombafaj szezonja tart.
Csütörtöki ülésén a kormány mintegy 266,7 millió lejt különített el a kormányfőtitkárság költségvetéséből a nemzeti kisebbségek szervezeteinek idei támogatására.
Csütörtöki ülésén a kormány sürgősségi rendeletet fogadott el, amely lehetővé teszi a pedagógusi álláshelyek meghirdetését és a versenyvizsgák lebonyolítását.
Románia népessége várhatóan körülbelül negyedével (24,3 százalékkal) 14,40 millióra fog csökkeni 2100. január elsejére a 2025. január elsején regisztrált 19,04 millióról – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett legfrissebb demográfiai előrejelzéséből.
Egy elszakított vezeték miatt Kézdivásárhely teljes területén szünetel az ivóvízszolgáltatás csütörtök délután. A szakemberek dolgoznak a hiba javításán, de egyelőre nem tudni, meddig tartanak a munkálatok.
A magánszemélyek 1200 lej, a jogi személyek pedig 5000 lej fölötti adótartozással kerülhetnek fel az úgynevezett „szégyenlistára” – közölte csütörtökön Ioana Dogioiu kormányszóvivő.
Csütörtökön elfogadott határozata szerint mintegy 114 ezer gyógykezelési jegyet biztosít a kormány a nyugdíjasoknak 2026-ban az Országos Nyugdíjpénztáron keresztül.
szóljon hozzá!