
Eddig csak két telket igényeltek a Zetelaka községben élők
Fotó: László Ildikó
Összesen tizennégy, közművesített, házépítésre alkalmas zeteváraljai telket szeretett volna kiosztani Zetelaka Polgármesteri Hivatala a községbeli fiataloknak, ám meglepően kevesen nyújtották be az igényléshez szükséges dokumentumokat. Az intézmény újból meg szeretné hirdetni a pályázati lehetőséget.
2024. július 10., 16:042024. július 10., 16:04
A fiatalok szülőföldön való boldogulását szorgalmazza a zetelaki önkormányzat, ezért is vásárolt egy 1,2 hektáros telket Zeteváralján, ahol házépítésre alkalmas területeket szeretne kiosztani a községbelieknek. Összességében tizennégy, egyenként közel ötáras telekről van szó.
A vonatkozó jogszabályok értelmében a kedvezményezettek egy éven belül be kell mutassák a polgármesteri hivatalban a házuk megépítéséhez szükséges engedélyeket, ezért döntött úgy a község vezetősége, hogy a területek kiosztását megelőzően elvégzik a közművesítést. Ezáltal egyszerűbb dolga lesz azoknak, akik a program részeként jutnak telkekhez.
Mindemellett az áram hiánya sem fog gondot okozni, ráadásul kövezett utat is építettek a helyszínen.
Fotó: László Ildikó
Már megépült egy játszótér a telkek szomszédságában, ráadásul hosszútávon gondolkodva új óvoda és iskola létrehozását is tervezi a község vezetősége.
A felsoroltak tudatában a helyi önkormányzat elfogadta a telkek igényléséhez szükséges kritériumrendszert, a kiosztáshoz meghirdetett pályázatra pedig nyár elejéig várták a jelentkezőket.
Nagy Attila zetelaki polgármestertől megtudtuk, hogy bár személyesen többen érdeklődtek,
Ezeket egyébként még át kell nézzék a hivatal munkatársai, mielőtt megtörténne az odaítélés.
Fotó: László Ildikó
Az elöljáró bevallotta, ennél nagyobb érdeklődésre számított, főleg, hogy személyesen többen is megkeresték őt ebben az ügyben. Nem biztos benne, de úgy gondolja, hogy talán az igényléshez szükséges dokumentumok ijeszthettek meg egyeseket. A feltételrendszer szerint ugyanis
Egyebek mellett fontos az is, hogy büntetlen előélettel rendelkezzenek, továbbá ne legyenek tartozásaik az állam felé. A területek kiosztására kinevezett bizottság a végzettség, illetve a családi állapot alapján is fogja pontozni a jelentkezőket. Az elöljáró hangsúlyozta,
hiszen továbbra is céljuk támogatni a helyi fiatalokat. Arra kér mindenkit, hogy ne ijedjenek meg a szükséges dokumentumok beszerzésétől, inkább bátran érdeklődjenek a hivatal munkatársaitól, akik szívesen segítenek az iratokkal.
Ha semmiképp sem kerül gazdája a telkeknek, akkor azokat vélhetően értékesíteni fogja a hivatal – „de nem ez az elsődleges cél.” Az esetleg megmaradó telkek sorsáról a képviselő-testület fog dönteni.
Fedélzeti kamerás videót osztottak meg a szombaton Dálnoknál történt láncbalesetről, amelyben hét autó volt érintett, és amelynek következtében négy felnőttet és egy kiskorút szállítottak kórházba.
Pert indítottak a Hargita megyei állatorvosok az állategészségügyi hatóság ellen, mert a szerződéses szolgáltatások árát évek óta nem aktualizálta a főhatóság. A tartozásokat viszont a közelmúltban részben törlesztette, hogy elkerüljön egy új pert.
Több mint 50 ezer lej értékben bírságolt, és 200 ezer lejnél nagyobb értékben foglalt le faanyagot a rendőrség a múlt héten zajló erdészeti ellenőrzési akció során Hargita megyében.
A rendőrség büntetőeljárást indított kedden gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt a nagyszebeni ötcsillagos hotelben az úszómedence fölötti gipszkartonmennyezet beomlása nyomán megsérült hat személy ügyében – közölte a Szeben megyei rendőrség.
A Bolojan-kabinet két új minisztere, Radu Miruță és Irineu Darău kedden délután letette a hivatali esküt a Cotroceni-palotában.
Beomlott kedden egy nagyszebeni hotel beltéri medencéje fölötti mennyezet, a hatóságok életbe léptették a vörös beavatkozási tervet – adta hírül a Szeben megyei tűzoltóság.
Januártól a lakásokra kivetett adók legalább 79 százalékkal nőnek, de a régi épületek esetében ez elérheti a 150-180 százalékot is. A gépkocsik után fizetendő illeték emelkedése jelentéktelen. Az adóemelés mértékéről a kormány döntött.
Átadták a forgalomnak kedden a moldvai (A7-es) autópálya Focșani és Adjud közötti szakaszát. Egy órára négy ember sérülésével járó autóbaleset történt, amelyben három autó volt érintett.
A közszolgáltatás ingyenessé tétele óta 928 ezer telekkönyvi kivonatot és kataszteri térképkivonatot bocsátottak ki a tulajdonosoknak – jelentette ki kedden Cseke Attila fejlesztési miniszter.
A romániaiak csaknem fele kevesebbet tervez költeni az idei téli ünnepek alatt, mint tavaly – derül ki az Avangarde közvélemény-kutatásának kedden ismertetett adataiból.
2 hozzászólás