
Fotó: Haáz Vince
Vasárnaptól változik a buszmenetrend Marosvásárhelyen, gyakrabban közlekednek a járatok a fontosabb lakónegyedek között. A változás a kizárólag diákok számára fenntartott reggeli iskolajáratokat is érinti.
2023. október 01., 19:242023. október 01., 19:24
2023. szeptember 29., 18:342023. szeptember 29., 18:34
A lakosságtól beérkezett kéréseket figyelembe véve alakították ki az új buszmenetrendet Marosvásárhelyen. A módosított menetrend vasárnaptól lép érvénybe.
A tömegközlekedésért felelős alpolgármester, Portik Vilmos kabinetjéből megtudtuk, hogy
Ez azért lehetséges, mert idén is több új autóbuszt érkezett Marosvásárhelyre, így bővült a járműpark. A menetrend kialakításakor figyelembe vették a lakosság visszajelzéseit, de azt is, hogy mit tapasztaltak a sofőrök a reggeli és délutáni járatokon, amikor a legtöbben utaznak.
Munkálatok zajlanak a buszmegállókban, készítik a helyet a digitális kijelőzőknek
Fotó: Haáz Vince
A változásokat egyelőre a helyi közszállítási vállalat honlapján lehet tanulmányozni, követni.
Év végéig felszerelik a digitális kijelzőket, de addig csak a közszállítási vállalat honlapján feltüntetett menetrendet követve lehet tájékozódni.
Megtudtuk, hogy a menetrend-változás némiképp érinti a reggeli iskolajáratokat is. Ezek a kizárólag diákok számára fenntartott járatok a rendes buszokkal egy időben indultak, ugyanazon az útvonalon így
Fotó: Haáz Vince
Fontos tudnivaló, hogy október elsejétől érvényesek a tavaly kibocsátott ingyenes diákbérletek is, tehát aki nem váltotta ki az újat, annak jegyet kell vásárolnia. Ezeket a bérleteket hétköznap 10 órától a Mihai Eminescu Házban lehet kiváltani.
Idén ősztől nemcsak marosvásárhelyi lakhellyel rendelkező diákok élhetnek a lehetőséggel, hanem minden olyan tanuló, aki marosvásárhelyi iskolába jár.
Együttműködési megállapodást írt alá pénteken Csíkszeredai Városháza és a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem. A dokumentumot Sógor Enikő alpolgármester és Pap Levente dékán látta el kézjegyével.
Lezárult az Erdélyi Mentorprogram negyedik évada, pénteken díjazták azokat az erdélyi vállalkozókat, akik részt vettek benne. A cél az volt, hogy az elmúlt egy évben a tapasztalt erdélyi magyar nagyvállakozók átadják a tudást a kezdő vállalkozóknak.
A parlament csütörtökön szavaz a 2026-os büdzsétervezetről.
A kézdivásárhelyi tanács pénteken rendkívüli tanácsülésen megszavazta a helyi adók és illetékek módosítását, amelynek értelmében több adótípus csökkenhet. Az önkormányzat a fogyatékkal élő személyek terheit is igyekszik enyhíteni.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken kijelentette, hogy a kormány figyelemmel kíséri az üzemanyagárak alakulását, hogy „bizonyos módon enyhítse azok hatását”, de hangsúlyozta, hogy az áremelkedést nem áll módjában szabályozni.
Ambrus Pál birkózóbajnok és aranydiplomás ügyvéd szobrát leplezték le szülővárosában, Szentegyházán pénteken. A felszólalók a jeles személyiség eredményeit, tartását, küzdeni akarását és becsületét méltatták.
Állami kitüntetéseket és művészeti díjakat adott át pénteken a Pesti Vigadóban Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter a március 15., a nemzeti ünnep alkalmából.
A március 15-i ünnepségsorozat zavartalan lebonyolítása okán útlezárásra és forgalomkorlátozásra számíthatunk Csíkszeredában és Sepsiszentgyörgyön.
Hamis nyilatkozattétellel és bigámiával vádolnak egy nőt, miután másodszor is megházasodott, anélkül hogy elvált volna az első férjétől. A nő az anyakönyvvezető előtt azt állította, hogy semmilyen jogi akadálya nincs a második házasságnak.
Európában – így Romániában is – strukturális gázolajhiány tapasztalható, ezért a térség jobban függ az importtól, mint a benzin esetében.
szóljon hozzá!