
Képünk illusztráció
Fotó: Balogh Zoltán/MTI
Csaknem 35 ezer tesztet végeztek az országban az elmúlt egy napban, az újonnan regisztrált koronavírusos esetek száma háromezerhez közelít, az elhalálozások száma viszont csökkenő tendenciát mutat.
2021. február 17., 13:412021. február 17., 13:41
2021. február 17., 17:182021. február 17., 17:18
| Székelyföld | Románia | ||
| Hargita | 6043 (+16) | Országos | 768 785 (+2815) |
| Kovászna | 5783 (+21) | Elhunyt | 19 588 (+62) |
| Maros | 17 481 (+48) | Gyógyult | 714 709 (+2732) |
Az elmúlt huszonnégy órában 2815 új koronavírusos megbetegedést igazoltak Romániában, az új esetekkel 768 785-re nőtt a járvány kezdete óta regisztrált fertőzöttek száma. Szerdáig 5 999 727 koronavírusteszt eredményét dolgozták fel az országban, 34 929-et az elmúlt egy napban végeztek el, a fertőzöttségi arány 8 százalékos. Az elmúlt huszonnégy órában 62, koronavírussal diagnosztizált személy – 37 férfi és 25 nő – haláláról érkezett jelentés, ezzel 19 588-ra emelkedett a koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetek száma.
Intenzív osztályon 935 személyt kezelnek 714 709 pácienst gyógyultnak nyilvánítottak, ez 2732 új gyógyultat jelent.
A Stratégiai Kommunikációs Csoport tájékoztatása szerint az ezer lakosra jutó igazolt fertőzések száma
Hargita megyében 0,56
Maros megyében 0,99
Kovászna megyében 0,6 ezrelék.
A kormány csütörtökön 20,028 millió lejt utalt ki a költségvetési tartalékalapból fogyatékossággal élő felnőttek bentlakásos központjainak és idősotthonoknak a finanszírozására.
Csak minden negyedik romániai tölti az idei nyári szabadságát külföldön, közülük 65 százalék Görögországot, Bulgáriát, Olaszországot vagy Törökországot jelölte meg úti célként – derül ki egy felméréséből.
Újabb nemzetközi járatot indít a Wizz Air a brassói nemzetközi repülőtérről: november 3-tól közvetlen összeköttetés lesz a spanyolországi Valencia és Brassó között.
Cseke Attila ügyvivő egészségügyi miniszter szerint a korábbi kormánykoalíció pártjainak engedniük kell az önérzetükből, amikor a politikai válság megoldásáról tárgyalnak.
A Csíkszereda utcáin megjelent lovak helyzete megoldódott: hazaterelték az állatokat, a tulajdonosukat pedig megbírságolták – közölték csütörtök délben a hatóságok.
A Richter-skála szerint 3,4-es erősségű földrengés történt csütörtökre virradóan, 1 óra 30 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Elszabadult lovakat fotóztak csütörtök reggel Csíkszeredában. A haszonállatok több helyszínen is végigvágtáztak, többek között a Dedeman barkácsáruházzal szembeni zöldövezeten, valamint a Szent Kereszt Plébániatemplom környékén.
Néhány gyakorlati tanácsot tett közzé a kisgyermekes családok számára a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház szerdán, amelyeket a nyári időszakban ajánlott betartani.
Egy bank helyiségében gyulladhatott ki egy bankautomata Marosvásárhelyen szerda késő este. A helyszínre a helyi tűzoltóság hatolt be, kiszellőztették a füsttel telítődött teret, a tűzet eloltották.
szóljon hozzá!