
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Továbbra is száz felett van az új megbetegedések száma Maros megyében, az elmúlt 24 órában 102 új beteget azonosítottak.
2021. április 23., 16:052021. április 23., 16:05
A járvány kezdete óta a koronavírussal fertőzöttek száma elérte a 22 819-et. A prefektúra jelentése szerint a korábbi napokhoz képest pénteken kevesebben gyógyultak kórházban, szám szerint 414-en, és az otthon lábadozó, koronavírussal fertőzött személyek száma is lassan apad, míg előző napokban száz körül volt, pénteken csak 78 nyilvántartott volt, karanténban pedig vannak 944-en vannak. Az elmúlt 24 órában újabb öt elhalálozást kötöttek össze a koronavírus-fertőzéssel, így a járvány kezdete óta elhunytak száma elérte a 690-et.
A Déda községhez tartozó Maroskövesdre riasztották a tűzoltókat szombat reggel, ahol egy középület műszaki helyiségében ütött ki tűz.
Nem csak hó és fagy, de megerősödő széllökések is jelzik, valóban megérkezett a hideg térségünkbe. Keddig nem is fog változni az időjárás.
„Visszaállt a világ rendje” ezúttal a Keleti-Kárpátok csúcsain és hegyközi medencéiben volt a leghidegebb országszerte.
Mindeddig nem okozott komolyabb fennakadásokat Hargita megyében az erős havazás, de az elkövetkező napokra kiadott sárga jelzésű meteorológiai riasztás többletfeladatokat ró a hatóságokra.
Több mint tíz óra késéssel futott be a bukaresti északi pályaudvarra a Muntenia IR 79 nemzetközi vonat, amely még csütörtök délután indult útnak Budapestről. Az országba való belépés után a mozdony meghibásodott.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben az új középiskolai tanterveket jóváhagyó miniszteri rendelet.
Nyári gumiabroncsokkal felszerelt járművel hajtott az autópályán egy nő, akit pont kiszúrt a rendőrség.
Újabb harminc napra meghosszabbította pénteken a tavalyi bányakatasztrófa nyomán elrendelt vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
Tizenöt megye több mint 30 településén és Bukarestben okozott vészhelyzeteket a sűrű havazás, hóvihar és a heves szél az elmúlt 24 órában – közölte pénteken a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
Jelentős aktivitást fejtettek ki 2025-ben a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság Állatvédelmi Irodájának munkatársai az állatok védelme érdekében.