
A zsögödi strand már várja a látogatókat
Fotó: Pinti Attila
A megszokottnál is kevesebb strand áll a fürdőzni vágyók rendelkezésére Csíkszéken: a közelgő strandidényt csak a csíkdánfalvi Dugás-fürdő, a zsögödi strand és a tusnádfürdői wellnessközpont medencéje szolgálják ki. Maros megyében jobb a felhozatal.
2022. június 01., 08:582022. június 01., 08:58
2022. június 02., 10:542022. június 02., 10:54
Szűkös listáról válogathatnak azok, akik szabadidejüket valamely csíkszéki strandon töltenék: a csikdánfalvi Dugás-fürdő még nem fogad vendégeket, de megfelelő időjárás esetén kinyitják, a csíkszeredai strandot és a Borsáros-fürdő kültéri medencéjét nem nyitják meg idén.
A tusnádfürdői wellnessközpontban bár borsosabb árakkal, de magasabb felszereltséggel várja a vendégeket – a központ általános feljavítása után most három órára szóló, felnőtteknek 50 lejes, 150 centiméternél alacsonyabb gyerekeknek 25 lejes jegy váltható. A csíkszentkirályi Borsáros-fürdő beltéri egysége 20 lejért használható már április eleje óta.
A csíkszentkirályi Borsáros-fürdő kültéri medencéjét nem nyitják meg idén
Fotó: Pinti Attila
A térségben mindezek mellett a homoródi Lobogófürdő és a szentegyházi Nosztalgiafürdő is alternatívát jelenthet, bár előbbi – felújítások és tereprendezés miatt – csak július elejétől, míg utóbbi június 3-ától fogad vendégeket akár tizenkét darab, három csillagos, idéntől üzemelő vendégszobájának valamelyikébe is. Székelyudvarhelyen minden az időjárástól függ: az önkormányzat a tartós meleg időre vár, és időben fogja tájékoztatni a helybélieket a létesítmény nyitásának napjáról.
Marosvásárhelyen már vízzel teli medencékkel várja a fürdőzőket a közkedvelt Víkendtelep. Mint az igazgató, Mátyási Levente a Székelyhonnak elmondta az 1,2 és az 1,8 méter mély medence már tele van, jelenleg töltik a csúszdás medencét.
Fotó: Haáz Vince
Az igazgató szerint június elsején, gyermeknapon még ingyen lehet fürdeni a feltöltött medencékben, de ha az időjárás megfelelő lesz, június első hétvégéjétől beüzemelik a jegypénztárakat is. Mint korábban beszámoltunk róla,
A másik közkedvelt vizes szabadidőközpont a Marosvásárhely melletti Marosszentgyörgyön van, ahol sós- és édesvizű medencékkel várják a kikapcsolódni vágyókat. Az Apollo strand, mint megtudtuk, június 10-én nyílik. Árakról meg nem tudtak tájékoztatni, de tavaly hétköznap az egész napos belépőjegy felnőttek esetében 35, gyermekek esetében pedig 20 lej volt.
Szovátán is megvárják a vakáció kezdetét, vagyis a június 10-ét a Fekete-tó strandján, ahol egy melegített, sós vizű medence van, de a sós tóban is lehet fürdeni. Itt tavaly egy napozóágyas belépőjegy 40 lej volt felnőttek számára; aki megelégedett egy műanyag székkel, annak 30 lejt kellett fizetnie, a gyermekjegy 20 lej volt.
Mindkét helyre idén drágábban lehet belépni. Míg a Medve-tó strandjára egy felnőtt belépő 40 lej lesz, a gyermekek 30 lejért válthatnak jegyet. A Mogyorósi-tó strandjára 30 és 20 lejt kell fizessenek felnőttek és kiskorúak. Ez utóbbi helyen egész nap lehet fürdeni, nem kell 13–15 óra között kiszállni a vízből. A szászrégeni városi stand általában június közepén szokott nyitni, amikor a víz már elég meleg, hogy a gyermekek és felnőttek használhatni tudják.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el pénteken az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) hét megye folyóvizeire.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) elsőfokú riasztást adott ki pénteken fokozott légköri instabilitás és erős szélfúvás miatt az ország több régiójában.
Romániának 600 millió eurót kellene kifizetnie az oltóanyagot gyártó Pfizer/BioNTech vállalatnak a leszerződött, de át nem vett koronavírus elleni vakcinákért.
Romániai üzemet vásárolt fel a svájci Sika építőanyag- és ipari ragasztástechnikai cég – hivatkozik az MTI a Profit.ro gazdasági portálra, amely a vállalat közleménye alapján számolt be a tranzakcióról.
A Nemzeti Választási Iroda (NVI) befejezte a levélszavazatok pártlistás szavazólapjainak előzetes összesítését.
Nem könnyű jegyet kapni az idén Budapesten rendezendő BL-döntőre, a semleges szurkolónak még ahhoz is nagy szerencsére volt szüksége, hogy egyáltalán sorba állhasson két jegyért.
A jobboldai közösség teljes megújításáról beszélt a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön a Patrióta Youtube csatornáján közvetített interjúban. Orbán Viktor úgy értékelte, a kormánypártok egyértelmű vereséget szenvedtek.
Mérgező vörösbarna papsapkagombát árultak a múlt héten a sepsiszentgyörgyi központi piacon, feltehetően a kucsmagombával való hasonlósága miatt. A figyelmeztetés különösen fontos, mert jelenleg mindkét gombafaj szezonja tart.
Csütörtöki ülésén a kormány mintegy 266,7 millió lejt különített el a kormányfőtitkárság költségvetéséből a nemzeti kisebbségek szervezeteinek idei támogatására.
Csütörtöki ülésén a kormány sürgősségi rendeletet fogadott el, amely lehetővé teszi a pedagógusi álláshelyek meghirdetését és a versenyvizsgák lebonyolítását.
1 hozzászólás