Maroknyian. Egyelőre a tavalyihoz hasonló lebonyolítású találkozóra van kilátás. Archív
Fotó: Veres Nándor
A világjárvány következtében tavaly is csak korlátozott létszámban és kevesebb kulturális programmal volt lehetőség megrendezni az Ezer Székely Leány Napját a csíksomlyói hegynyeregben. A szombati eseményre a szervezők idén is visszafogottabb programmal készültek.
2021. június 29., 09:012021. június 29., 09:01
2021. június 29., 15:292021. június 29., 15:29
András Mihály, a Hargita Nemzeti Székely Népi Együttes művészeti vezetője a Székelyhon érdeklődésére elmondta, ők az egyházi ünnephez méltó műsort készítettek elő, és semmiképp sem szerették volna megszakítani a találkozó hagyományát.
Kisebb, a tavalyihoz hasonló lebonyolítású találkozót szerveztek, hiszen így nem kell majd több, előre beütemezett programot is lemondani.
– jelentette ki. Hozzátette, minden hagyományőrzőt szívesen látnak Csíksomlyón, de a táncokkal egybekötött színpadi eseményre nem valószínű, hogy sor fog kerülni.
– jelezte meg András Mihály. A Hargita Nemzeti Székely Népi Együttes a szentmise után a hegynyeregben fog rövid táncbemutatót tartani, de a hagyományossá vált közös fényképkészítés sem marad el. A főszervező hozzátette, hogy készen állnak kibővíteni a programokat, amennyiben engedélyt kapnak rá.
„A hét második felében még változhatnak az érvényben levő korlátozások, így akár nagyobb ünnepségre is lehet kilátás” – tudatta az igazgató.
Teljes gázzal, mindenféle körültekintés nélkül mentek be az útkereszteződésbe a fiatalok egy motorral, ahol egy autó érkezett. Borulás lett a vége, de szerencsés kimenetelű.
A következő két hétben 20 és 30 Celsius-fok között ingadozik a legmagasabb nappali hőmérséklet és futó záporok várhatók Románia nagy részén – derült ki az Országos Meteorológiai Szolgálat szeptember 15–28. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Florin Manole munkaügyi miniszter hétfői sajtótájékoztatóján ismertette a Szociáldemokrata Párt (PSD) gazdaságélénkítő javaslatait a munkaügy területén.
Életét vesztette egy 66 éves férfi a resicabányai megyei kórház területén. A páciens vélhetően leesett a lépcsőn, miután annak egyik foka beszakadt a súlya alatt. A rendőrség kivizsgálást indított.
A kormánykoalícióban volt tárgyalás arról, hogy az alapélelmiszerek árrésének korlátozását nem kellene meghosszabbítani október elsejétől – ismerte el hétfőn a sajtónak a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) szenátusi frakcióvezetője.
A diákok november 20-án kapják kézhez a szeptemberi és októberi ösztöndíjat. A dokumentumokat október 2-áig kell leadni az iskolák titkárságán. Idén azonban a tantárgyversenyeken jól teljesítőknek már nem jár a motiváló ösztöndíj.
A szaktárca szerint máris érezhető a tanügy átszervezésének „pozitív hatása az oktatási rendszerre”, és a továbbiakban arra törekednek, hogy a tanárokat minél kevesebb bürokratikus-adminisztratív tevékenységgel terheljék.
Egy kis pluszra tehetnek szert utalvány formájában azok a vásárlók, akik bekapcsolódnak a Lidl legfrissebb kampányába.
Több ezer közigazgatási alkalmazott tüntet hétfőn a fővárosi Victoriei téren a kormány által bejelentett létszámleépítési intézkedések ellen.
Újraindultak hétfőtől Sepsiszentgyörgyön a Lábbusz járatai, idén tíz útvonalon fogják elkísérni a gyerekeket az iskolába. Azok a kisdiákok, akik kitartóan gyűjtik a matricákat, a korábbiaknál is értékesebb ajándékokat vihetnek haza.
szóljon hozzá!