
Maroknyian. Egyelőre a tavalyihoz hasonló lebonyolítású találkozóra van kilátás. Archív
Fotó: Veres Nándor
A világjárvány következtében tavaly is csak korlátozott létszámban és kevesebb kulturális programmal volt lehetőség megrendezni az Ezer Székely Leány Napját a csíksomlyói hegynyeregben. A szombati eseményre a szervezők idén is visszafogottabb programmal készültek.
2021. június 29., 09:012021. június 29., 09:01
2021. június 29., 15:292021. június 29., 15:29
András Mihály, a Hargita Nemzeti Székely Népi Együttes művészeti vezetője a Székelyhon érdeklődésére elmondta, ők az egyházi ünnephez méltó műsort készítettek elő, és semmiképp sem szerették volna megszakítani a találkozó hagyományát.
Kisebb, a tavalyihoz hasonló lebonyolítású találkozót szerveztek, hiszen így nem kell majd több, előre beütemezett programot is lemondani.
– jelentette ki. Hozzátette, minden hagyományőrzőt szívesen látnak Csíksomlyón, de a táncokkal egybekötött színpadi eseményre nem valószínű, hogy sor fog kerülni.
– jelezte meg András Mihály. A Hargita Nemzeti Székely Népi Együttes a szentmise után a hegynyeregben fog rövid táncbemutatót tartani, de a hagyományossá vált közös fényképkészítés sem marad el. A főszervező hozzátette, hogy készen állnak kibővíteni a programokat, amennyiben engedélyt kapnak rá.
„A hét második felében még változhatnak az érvényben levő korlátozások, így akár nagyobb ünnepségre is lehet kilátás” – tudatta az igazgató.
Nagyszabású tiltakozást tart szerdán az új bértörvény-tervezettel kapcsolatos elégedetlenségek miatt a Tanügyi Szabad Szakszervezetek Szövetsége. A tanügyi érdekvédelem törekvéseit azonban több kedvezőtlen tényező is akadályozza.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kedd reggel, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) vezetősége által hétfő este adott ultimátum lejárta után bejelentette, hogy álláspontja nem változott, nem adja vissza kormányalakítási megbízását.
Elsőfokú, sárga jelzésű viharriasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), amely szerdán déltől csütörtök éjjel két óráig érvényes többek között Maros és Hargita megyére is.
Jelentősen felmelegszik az idő június végére, a hőmérsékletek meghaladják majd a sokéves átlagot, miközben az ország nagy részén kevés csapadék várható – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzéséből.
Eszméletlen állapotban emeltek ki egy 14 éves fiút hétfőn délután egy tó vizéből a Botoșani megyei Dorohoiban. A tűzoltók több mint kétméteres mélységben találták meg az áldozatot.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) úgy döntött, hogy nem támogatja Adrian Veștea kormányának beiktatását, mivel jelölése a parlamentáris demokrácia szellemének megsértésével és a liberálisokkal való egyeztetés nélkül történt.
A 2026-os focivébé kezdetén mindannyian szembesülhettünk azzal a ténnyel, hogy a magyarországi közmédia sportcsatornája, az M4 Sport geokódolás alá zárja a közvetítéseit. Pedig a legutóbbi, 2022-es katari vébén nem így volt. Mi történt azóta?
A Friedrich Ebert Alapítvány romániai irodájának legújabb elemzése szerint a romániaiak reáljövedelme nőtt a leggyorsabban az Európai Unióban az elmúlt 15 évben.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfőn este televíziós szereplésre hivatkozva távozott a Nemzeti Liberális Párt (PNL) országos politikai bürójának üléséről.
szóljon hozzá!