
Archív
Fotó: Haáz Vince
Az utolsó métereken vannak a marosvásárhelyi reptéren végzett felújítási és fejlesztési munkálatok, ezek átadása június 21-én történik meg.
2018. június 13., 22:472018. június 13., 22:47
Peti András, a reptér igazgatója a lapunknak elmondta, hogy jövő csütörtökön a kivitelező hivatalosan is átadja a megrendelőnek a munkálatokat, azaz addig minden felvállalt és szükséges újítást, munkát befejeznek. A reptérigazgató közölte, ezután Maros Megye Tanácsa átruházza az ügykezelési jogot a Marosvásárhelyi Transilvania Repülőtér Önálló Ügyvitelű Vállalatra, s kérik a Légközlekedési Hatóságtól, hogy adja meg a működési engedélyt.
– ismertette Peti András. Amennyiben ez így lesz, akkor fogadni tudják a június 25-re, hétfőre betervezett Antalyából érkező charter járatokat és június 26-án a dortmundi járatot is.
Hátba szúrtak egy rendőrt szerdán este Nagybányán. A támadás a város egyik utcáján történt, a rendőr szolgálaton kívül volt, sérülését követően kórházba vitték. Az elkövető elmenekült, nagyszabású művelet indult a felkutatására.
Ilie Bolojan szerint lehetővé kell tenni az önkormányzatok számára, hogy a költségvetésük elfogadása előtt visszatérjenek a helyi adók és illetékek törvényben meghatározott minimális szintjéhez.
Ilie Bolojan szerdán este bejelentette, hogy 2026. április 1-je és 2027. március vége között a lakossági fogyasztók szabályozott áron, a vállalatok és intézmények pedig piaci áron jutnak földgázhoz.
Ilie Bolojan miniszterelnök szerdán este bejelentette, hogy a 2026-os költségvetésről szóló egyeztetések várhatóan a jövő héten lezárulnak, így a tervezetet február 20-a körül terjesztik a parlament elé.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) szenátora, Robert Cazanciuc támogatja az RMDSZ-nek azt a javaslatát, hogy a kormány vizsgálja felül a helyi adók és illetékek emeléséről szóló döntését.
Csökkenti a termelést az Automobile Dacia SA, emiatt 900 dolgozótól válna meg.
Gondatlanságból elkövetett rongálás, valamint a munkavédelmi és munkahelyi egészségvédelmi előírások megszegésének gyanújával büntetőeljárást indított szerdán a Szilágy megyei rendőrség a szilágycsehi templomtorony leomlásának ügyében.
Noha a vízfelületet még jég borítja, a háttérben már minden adott a tavaszi szezonnyitáshoz a sepsiszentgyörgyi városi szabadidős létesítménynél. A fenntartó Rekreatív Rt. beszerezte az állomási tóra szánt csónakokat és vízibicikliket.
Az oktatási szakszervezetek tagjai szerdán a kormány székhelye előtt tüntettek, mivel elégedetlenek a kormány által elfogadott intézkedésekkel.
A szilágycsehi református templom összeomlásának okait kivizsgáló válságstáb alakult a művelődésügyi minisztériumnál szerdán – közölte a tárca.
szóljon hozzá!