
Képünk illusztráci
Fotó: Veres Nándor
A korábbiakhoz hasonlóan vasárnap ismét alacsonyabb a koronavírussal újonnan fertőzöttek száma Hargita megyében. Egy újabb haláleset történt, amely összefüggésbe hozható a fertőzéssel.
2020. november 08., 13:552020. november 08., 13:55
Hargita megyében 63 új fertőzést igazoltak az elmúlt 24 órában, ezzel 3628-ra nőtt a járvány kezdete óta a térségben azonosított esetek száma – derül ki a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal közleményéből. Egy újabb haláleset történt, így a járvány kezdete óta már 123 beteg elhunyta összefüggésbe hozható a Sars-CoV-2 vírussal.
Mindössze 11 személyt nyilvánítottak gyógyultnak, így eddig összesen 2366-an győzték le a fertőzést. A csíkszeredai, székelyudvarhelyi és gyergyószentmiklósi kórházakban kezelés vagy megfigyelés céljából 225 pácienst tartanak, otthoni elkülönítésben 774-en vannak, 140 személy esetében pedig még folyamatban van a járványügyi vizsgálat, róluk ezután derül ki, hogy kórházba vagy otthoni elkülönítésbe kerülnek. Házi karanténban 1035-en tartózkodnak a megyében.
Az új esetek mellett a már korábban igazolt fertőzöttek újratesztelése során Hargita megyében 11 páciens esetében kaptak újabb pozitív eredményt – olvasható a központi Stratégiai Kommunikációs Csoport tájékoztatásában, amelyből az is kiderül, hogy a megyében ezer lakosra 2,67 igazolt fertőzés jut, ami tovább csökkent az egy nappal korábbi mutatóhoz viszonyítva.
A kormány „nagytakarítási”, vagyis átfogó cselekvési tervet dolgoz ki a veszteséges állami vállalatok hatékonyságának növelése, a menthetetlen cégek felszámolása érdekében, oly módon, hogy a közpénzekből működő vállalatok valóban a közérdeket szolgálják.
Szabálysértőket és ittas sofőröket is elkaptak a Hargita megyei közlekedésrendészek Csík- és Udvarhelyszéken hétvégén.
A hét eleji felmelegedés után csütörtöktől jelentős lehűlésre lehet számítani több régióban - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (AMN) november 24.-december 7. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Új korszak kezdetét harangozta be az RMDSZ sepsiszentgyörgyi városi szervezetének pénteken megválasztott új vezetősége, Miklós Zoltán elnökletével. A lemondott Antal Árpád örökébe lépő csapat célja, hogy közelebb vonják a közösséget a közélethez.
Még tart a nyomozás a szépvízi víztározónál holtan talált fiatalok ügyében, de a szakvélemény szerint semmi nem utal arra, hogy a két érintetten kívül más is részt vett volna a tragédia okozásában.
A katonai nyugdíjakat szabályozó jogi keret tervezett módosítása ellen is tüntetnek hétfőtől a börtönalkalmazottakat tömörítő szakszervezetek.
Bekísérték hétfőn a legfőbb ügyészségre Horațiu Potrát. A zsoldosvezért abban az ügyben hallgatják ki, amelyben adócsalás és pénzmosás gyanúja miatt vizsgálódnak ellene.
Balesetet okozott egy ittasan és jogosítvány nélkül vezető nagyszebeni férfi, miközben menekülni próbált a rendőrök elől.
Oroszország hétfő hajnalban ismét dróntámadást hajtott végre a román határhoz közeli ukrán kikötőknél, ezért a román légierő kétszer is két katonai gépet küldött a térségbe a légtér megfigyelésére – közölte a védelmi minisztérium.
Az út menti árokba hajtott egy ukrán állampolgárokat szállító autóbusz vasárnap este Brăilán.
szóljon hozzá!