
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Tovább csökken jövő héttől a második forgatókönyv szerint tanuló diákok száma Hargita megyében, a kizárólagos online oktatást pedig egyetlen tanintézményben sem alkalmazzák majd.
2021. május 13., 21:572021. május 13., 21:57
A járványügyi adatok felülvizsgálását követően közölte a Hargita megyei oktatási intézmények jövő heti működésére vonatkozó határozatát csütörtökön a megyei vészhelyzeti bizottság. Mint kiderült,
Az adatok szerint jövő héttől a megye 423 tanintézménye közül 118-ban folytatódik a második forgatókönyv szerint a tanítás (ezen a héten 135 volt ez a szám), azaz a személyes jelenlétű oktatás csak a napközikben és az iskolák elemi, illetve végzős (nyolcadikos, tizenegyedikes, tizenkettedikes) osztályaiban megengedett, a többiek online tanulnak.
Ebbe a kategóriába tartozik Etéd, Tusnádfürdő, Bélbor, Borszék, Gyergyóholló, Csíkkozmás, Székelyderzs, Oroszhegy, Felsőboldogfalva, Galócás, Farkaslaka, Csíkmadaras, Csíkszentmihály, Oklánd, Székelyudvarhely, Salamás, Máréfalva, Újszékely és Székelyvarság összes tanintézménye.
Ebbe a kategóriába tartoznak többek között Csíkszereda és Gyergyószentmiklós oktatási intézményei is.
Az előírások továbbá lehetőséget adnak az iskoláknak arra, hogy az online oktatást válasszák, ezzel viszont Hargita megyében ezúttal sem éltek a tanintézmények.
Súlyos incidens történt péntek reggel a Ryanair Thesszalonikiből a németországi Memmingenbe tartó járatán: a felszállást követően betört a repülőgép egyik ablaka, a kialakult helyzet miatt pedig megsérült egy utas.
Románia az év első felében már biztosította az idei állami hiteligény 49 százalékát – közölte pénteken Facebook-bejegyzésében Alexandru Nazare ügyvivő pénzügyminiszter.
Románia lakónépessége 2080-ra 15,633 millió főre csökkenhet a 2025. január 1-jén nyilvántartott 19,043 millióról – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) legfrissebb népesség-előreszámításából.
Az utcán maradhat a szemét Marosvásárhelyen, miután a prefektúra megtámadta a közigazgatási bíróságon az önkormányzat szemétszolgáltatásra vonatkozó határozatát. A városmenedzser szerint egyelőre nincs gond.
Idén májusban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában, a halálozások száma az 1,8-szorosa volt az élve születésekének – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.
Raed Arafat csütörtökön megerősítette, hogy a katonai ügyészek zárolták a vagyonát, beleértve a bankszámláit is, abban az ügyben, amelyben több személlyel együtt őt is csempészéssel gyanúsítják egy Nagy-Britanniából beszerzett helikopter ügyében.
A marosvásárhelyi Állomás térre szálltak ki a tűzoltók csütörtökön késő este, ahol vasúti talpfák gyúltak meg.
Homokvihar alakult ki szerdán Eforie tengerparti strandjain, a vízimentők beszámolói szerint a szél nagy erővel fújt a tenger felől. Videót is közzétettek az esetről.
szóljon hozzá!