
Ritkábban közlekednek a városi buszok az ünnepek alatt
Fotó: Boda L. Gergely
A hosszú, ünnepi hétvégén kevesebb autóbusz közlekedik Marosvásárhelyen, és sok üzlet zárva marad.
2017. április 13., 17:122017. április 13., 17:12
Aki szeretné szabadban tölteni az ünnepeket, annak jó hír, hogy a marosvásárhelyi állatkert a megszokott program szerint naponta 9 órától nyit az ünnepek alatt is.
A húsvéti ünnepre való tekintettel a marosvásárhelyi Mircea Birău-uszoda szombaton 12 óráig tart nyitva, vasárnap és hétfőn zárva lesz. Ha moziba szeretnénk menni, érdemes ellenőrizni a vetítések időpontját, nehogy kellemetlen meglepetésben legyen részünk.
Kivétel nélkül minden üzlet zárva lesz vasárnap, s rövidebb programmal tartanak nyitva a nagyáruházak nagyszombaton és hétfőn is. Érdemes átgondolni, hogy mennyi kenyérre van szükségünk az ünnepek alatt, mert a pékségek üzleteiben hétfőn, s van, ahol még kedden sem lesz friss kenyér.
A távolabbi településekre sem a megszokott menetrend szerint közlekednek a járatok, így jó, ha időben tájékozódunk a változásokról.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfőn kijelentette, közölte Sorin Grindeanu szociáldemokrata elnökkel, hogy véleménye szerint az elsődleges cél a koalíció helyreállítása.
Nicușor Dan államelnök csütörtökön és pénteken hivatalos tanácskozásra várja kormányalakítás céljából a parlamenti pártokat – nyilatkozták hétfőn politikai források.
Több ittas sofőrt, jogosítvány nélkül vezető autóst és egy feltételezhetően hamis jogosítvánnyal közlekedő sofőrt is kiszűrtek a rendőrök a hétvégi ellenőrzések során Hargita megyében.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu hétfőn kijelentette, hogy inkább egy stabil, mintsem vészmegoldásként gyorsan összerakott kormányt szeretne, még akkor is, ha ez egy héttel meghosszabbítja a tárgyalásokat.
Daniel Zamfir hétfőn kijelentette, hogy a Szociáldemokrata Párt (PSD) kész vállalni a kormányzást akár saját miniszterelnökkel, akár egy másik koalíciós párt által jelölt kormányfővel, de egy technokrata miniszterelnök lehetőségét sem zárja ki.
Pogány Induló, azaz Szirmai Marcell alakítja az Egyke, Szentgyörgyi Bálint első mozifilmje címszerepét. A besúgó című sorozattal ismertté vált rendező alkotása a Nemzeti Filmintézet (NFI) támogatásával készül.
Alapvetően más szemléletet és évente 500 milliárd forint pluszforrást ígért az egészségügyben Hegedűs Zsolt, leendő egészségügyi miniszter az Országgyűlés egészségügyi bizottságában. Ugyanakkor Karikó Katalint felkérte tanácsadójának.
A választási törvény nemzetiségekre vonatkozó részének módosítását, valamint a nemzetiségi oktatás támogatását ígérte Tarr Zoltán, a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszteri poszt várományosa kinevezése előtti meghallgatásán.
Elfogadták hétfőn Székelyudvarhely költségvetését. Az önkormányzat 73 millió lejt fordít beruházásokra, miközben a működési költségeket és az alintézmények kiadásait igyekeztek mérsékelni. Rossz hír, hogy leépítésekre is számítani kell.
Egy új parlamenti többség kialakításáról egyeztet hétfőn a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu az RMDSZ-szel, a nemzeti kisebbségek frakciójával és a függetlenekkel. Politikai források szerint a találkozót a parlamentben tartják.
szóljon hozzá!