A hűvösebb időjárás ellenére vasárnap reggel benépesült a marosvásárhelyi ócskapiac, tömegesen vonultak a nézelődésre, válogatásra, alkura vágyó vásárhelyiek és környékbeliek a volt kaszárnya udvarára. Nagy várakozás előzte meg a nyitást, hiszen az elmúlt egy évben legalább hetente egyszer megkérdezték a közösségi oldalakon: mikor nyit az ócska?
2021. július 04., 17:102021. július 04., 17:10
Fotó: Rab Zoltán
A hűvösebb időjárás ellenére vasárnap reggel benépesült a marosvásárhelyi ócskapiac, tömegesen vonultak a nézelődésre, válogatásra, alkura vágyó vásárhelyiek és környékbeliek a volt kaszárnya udvarára. Nagy várakozás előzte meg a nyitást, hiszen az elmúlt egy évben legalább hetente egyszer megkérdezték a közösségi oldalakon: mikor nyit az ócska?
2021. július 04., 17:102021. július 04., 17:10
Fotó: Rab Zoltán
Bár a naptár júliust mutat, hűvös idő fogadta vasárnap reggel a koronavírus-járvány miatt egyéves szünet után újból megnyílt ócskapiacra érkezőket. Kevéssel nyolc előtt – amikor a helyszínre értünk – az ajtónál még nem volt senki, így mindenki saját belátása szerint viselte a maszkot. A piactereken kötelező ugyan, akkor is, ha szabadban van, de ezt csak a eladók és vásárlók kevesebb mint fele tartotta be.
Fotó: Rab Zoltán
Meglepően színes volt a felhozatal reggel. Az átlagosnál ugyan kevesebb árus pakolt ki, voltak szabad helyen a fő sétány közelében is, de nagyon sok árú volt, akadt tehát amiből válogatni. A korai érkezés nagy előnye, hogy mindenből lehet válogatni, hátránya pedig az, hogy kevésbé lehet alkudni, mint zárás előtt. A legtöbben a cipőket, ruhákat nézték, ebből volt a legnagyobb felhozatal, többféle árban és minőségben lehetett nyári, őszi, sportcipőket vásárolni. Szerszámok, alkatrészek, régiségek közül is lehetett válogatni. Kevés volt ugyanakkor a felhozatal a kerékpárokból és a nyári sportfelszerelésekből: mindössze egy helyen láttunk két evezőt, de görkorcsolyát és hajtányt már sehol.
Fotó: Rab Zoltán
Egyik árus arról mesélt nekünk, hogy eddig nem mertek hozni külföldről semmit, mert nem tudták, hogy hol tárolják, értékesítsék. Volt, aki azt mondta, hogy szombaton és szerdán más vásárokban kínálja eladásra a portékáit, de a vásárhelyi ócskapiacot szereti a legjobban, mert itt mindig sokan vannak.
Fotó: Rab Zoltán
Jó tudni, hogy a városvezetés döntése értelmében ezentúl nemcsak vasárnap, hanem kedden 7.30 és 14 óra között is lesz ócskapiac Marosvásárhelyen.
Fotó: Rab Zoltán
Fotó: Rab Zoltán
Fotó: Rab Zoltán
Fotó: Rab Zoltán
Fotó: Rab Zoltán
Két nap különbséggel két medve pusztított ugyanazon a csernátoni esztenán: először tíz juh, másodszor egy szamár esett áldozatul.
Megkezdődött a hírszolgáltatás fokozatos újraindítása az M1 képernyőjén, a közmédia rádiós felületein, valamint a digitális platformokon – közölte a Duna Médiaszolgáltató és a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) sajtóosztálya.
Meghalt a Bucsecs-hegységben¸ Bușteni környékén szombaton lezuhant négy hegymászó közül az egyik.
Négy személy lezuhant szombaton egy szakadékba a Bucsecs-hegységben, a mentésen dolgozó hegyimentők segítésére két helikoptert küldött a katasztrófavédelmi felügyelőség.
Megható egyházi ünnepre gyűlt össze szombaton kora délután Csobotfalva: Csibi Levente első szentmiséjén közel nyolcvan pap vett részt, a hívek pedig együtt adtak hálát a közösség új papi hivatásáért.
Tavaly 5323 személy szenvedett munkabalesetet Romániában, ami 11,4 százalékkal kevesebb az előző évhez képest.
Több légi célpontot észlelt a védelmi minisztérium radarrendszere a román légtér közelében, szombaton hajnalban.
Elsőfokú, sárga jelzésű viharriasztást adott ki vasárnapra az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), amely részben Kovászna megyét is érinti.
Munkalátogatást tett pénteken az erdélyi autópálya Kolozs és Szilágy megyei építkezésein Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök, aki a kivitelezés előrehaladását ellenőrizte, és egyeztetett a beruházásban részt vevő vállalatok képviselőivel
Ittas vezetés közben kaptak rajta két férfit a rendőrök pénteken, ugyanakkor egy jogosítvány nélkül vezető sofőrt is lefüleltek.
szóljon hozzá!