
Képünk illusztráció
Fotó: Erdély Bálint Előd
Záporokra és zivatarokra vonatkozó elsőfokú (sárga) riasztást adott ki kedden a Déli- és a Keleti-Kárpátok vidékére, Erdély keleti, Munténia nyugati és északi részére, illetve Olténiára az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) – írja az Agerpres hírügynökség.
2021. június 08., 11:402021. június 08., 11:40
2021. június 08., 11:412021. június 08., 11:41
Kedden délelőtt tizenegy órától este kilenc óráig fokozott légköri instabilitásra lehet számítani az említett vidékeken, amely eredményeként
A lehulló csapadék mennyisége meghaladhatja a 25–30 litert négyzetméterenként, elszigetelten pedig a 40 litert is.
A riasztás alatt álló megyék a következők: Suceava, Neamţ, Maros, Hargita, Kovászna, Brassó, Bákó, Vrancea, Buzău, Prahova, Giurgiu, Dâmboviţa, Argeş, Teleorman, Olt, Vâlcea, Dolj, Gorj, Mehedinţi, Szeben, Fehér, Hunyad, Krassó-Szörény.
A meteorológusok ugyanakkor légköri instabilitásra vonatkozó figyelmeztetést adtak ki az ország déli, középső és keleti részére, illetve a hegy- és dombvidékre, amely kedd reggeltől péntek estig érvényes.
Idén várhatóan nem vonnak be új csomagolóanyagokat a betétdíjas rendszerbe (SGR) – nyilatkozta csütörtökön az ezt működtető RetuRo vállalat kommunikációs igazgatója.
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint márciusban 2,8 százalékra nőtt az éves infláció az Európai Unióban az előző havi 2,1 százalékról. A tagállamok közül továbbra is Romániában volt a legmagasabb az infláció, 9 százalék.
A kerékpárosok szabályszegései jelentik továbbra is a legsúlyosabb közúti balesetek fő okát Hargita megyében. Ez a jelenség már öt éve tart, azóta a gyorshajtás a második helyre szorult a baleseti okok között.
Tavaly több mint 2,56 milliárd lej kártérítést fizettek ki a biztosítók a fakultatív CASCO-kötvények alapján – közölte csütörtökön a Romániai Biztosítók és Viszontbiztosítók Országos Szövetsége (UNSAR).
Elkezdődött Marosvásárhelyen a Bolyai nevet viselő Kárpát-medencei iskolák 22. találkozója. Kilenc intézmény tanárai és diákjai gyűltek össze, hogy közösen idézzék fel a Bolyaiak örökségét, megismerjék egymás kultúráját.
Közzétette a levélszavazatok legfrissebb adatait a Nemzeti Választási Iroda: eddig több mint 355 ezer levélszavazat érkezett be, ezek döntő többségét már fel is dolgozták.
Szerdán és csütörtökön is csökkent az üzemanyag ára a romániai töltőállomásokon a kőolaj világpiaci árának csökkenése következtében. Csütörtöktől a Petrom és az OMV kutakon is olcsóbban lehet tankolni az előző napokhoz képest.
Huszonöt kutyát találtak a hatóságok egy bukaresti, negyedik kerületi tömbházlakásban – tájékoztatott szerdán a kóbor kutyákkal foglalkozó állatvédelmi felügyelet (ASPA).
Megérkeztek a próbaérettségi eredményei: Maros megyében a vizsgázók valamivel több mint fele átment, míg Háromszéken a részvétel hiányosságai torzítják az összképet. Hargita megyében nem készült nyilvános összesítés.
Telefonon tárgyalt szerdán Ilie Bolojan kormányfő Magyarország megválasztott miniszterelnökével, Magyar Péterrel.
szóljon hozzá!