
Szakemberhiány a rendőrségnél. Egyre kevesebben viselnek tiszti egyenruhát. Illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Saját kérésére áthelyezték a csíkszeredai rendőrkapitányságra Constantin Agachét, a székelyudvarhelyi rendőrség közlekedésrendészeti osztályának korábbi vezetőjét, így a tisztséggel járó feladatokat egyelőre ketten, a kapitányság parancsnoka, Vasile Manghiuc, valamint parancsnokhelyettese, Szántó Mihály látja el. Tavaly három vezetői állás üresedett meg az udvarhelyi rendőrségen, és jelenleg a meglévő vezetői tisztségeknek csupán felét töltik be tisztek.
2017. június 07., 12:582017. június 07., 12:58
A közelmúltban megüresedett a székelyudvarhelyi rendőrkapitányság közlekedésrendészeti osztályának vezetői tisztsége, Constantin Agache ezentúl a csíkszeredai rendőrkapitányságon teljesít szolgálatot. Incze Miklós, a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság helyettes szóvivője lapunknak elmondta, Agache költözésének oka kizárólag az volt, hogy így közelebb lehet családjához és otthonához, hiszen a rendőrtiszt csíkszeredai.
– mondta a helyettes szóvivő.
A helyettes szóvivő beszámolt arról is, hogy a székelyudvarhelyi rendőrségen kialakult személyzethiány nem csak látszólagos, és nem egyedi probléma: Hargita megyében, sőt az egész országban szakemberhiánnyal küzd a rendőrség, továbbá az ügyészségek és bíróságok is. Ennek okát ő abban látja, hogy tavaly, aki tehette, kihasználta a kedvezményes nyugdíjazási lehetőséget, és nyugállományba vonult. Ez Székelyudvarhelyen három vezetői állás megüresedését eredményezte. Constantin Nițică parancsnok, Jére Ferenc parancsnokhelyettes és Gelu Socianu közrendészeti osztályvezető
„Tavaly még hivatalos toborzás is volt a megüresedett helyek betöltése érdekében, ám ha ez ilyen lassan megy, nem kizárt, hogy új kiírást kezdeményezünk. Közben belső versenyvizsgákkal is próbáljuk betölteni a megüresedett vezetői pozíciókat” – fogalmazott Incze.
Mivel vezetői tisztséget altisztek és rendőrügynökök nem vállalhatnak, megpróbáltuk kideríteni, hány rendőrtiszt teljesít jelenleg szolgálatot a székelyudvarhelyi állami rendőrségen, ugyanis szokatlan, hogy a parancsnok és parancsnokhelyettes közösen vezetnek egy osztályt. A helyettes szóvivő azt mondta, ez az információ nem nyilvános, de annyit elárulhat, hogy Székelyudvarhelyen a meglévő helyeknek pontosan felét töltik be tisztek. „Az emberi erőforrás pótlása folyamatban van. Ennek sikere annyira biztos, hogy még csak nem is problémaként kezeljük a helyzetet” – fogalmazott Incze Miklós.
Elfogadták a Barátok kertje és a Fűzhát övezeti rendezési terveit a csíkszeredai önkormányzati képviselők pénteki, rendkívüli ülésén. A városvezetés szerint ezzel hosszú távon új lakóövezetek kialakításának alapjait teremtették meg Csíksomlyón.
Román F–16-os vadászgép semmisített meg pénteken egy drónt, amely behatolt a román légtérbe – jelentette be Nicușor Dan államfő.
Felhőszakadásokra, viharos erejű szélre és jégesőre figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Erdély, Moldva és Munténia több térségére, valamint Bukarestre.
Regisztrálniuk kell az idei végzetteknek a Hargita Megyei Munkaügyi Hivatalnál, hogy ingyenes tájékoztatást és szakmai tanácsadást, munkaközvetítést, valamint egyéb foglalkoztatás-ösztönző intézkedéseket kapjanak.
Kisteherautókkal hordták a hulladékot a közterületre, most 70 ezer lejes pénzbírságot kell kifizessenek.
A Richter-skála szerint 3,3-as erősségű földrengés történt pénteken 5 óra 19 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Miközben tavaly ilyenkor hőségriadó miatt figyelmeztettek a meteorológusok, idén pulóveres reggelre ébredtek a székelyföldiek. Július 24-én több településen alig haladta meg a hajnali hőmérséklet a 10 Celsius-fokot.
Újabb drágulás tapasztalható az üzemanyag-piacon, a benzin literenkénti ára több töltőállomáson is meghaladta a 9 lejt, a gázolaj ára pedig a 10 lejt közelíti.
Sokan még mindig tartanak a kontaktlencséktől, pedig ma már a kisgyermekektől az idősekig szinte bárki számára megoldást jelenthetnek. Bódi György, a brassói Best Optic optometristája szerint a legtöbb tévhit ideje lejárt.
A hadsereg radarrendszere péntekre virradóra dróncsoportot észlelt az ukrajnai oldalon, a romániai folyami határtól mintegy 33 kilométerre északra. Tulcea megye lakosságát Ro-Alert üzenetben figyelmeztették becsapódások veszélyére.
szóljon hozzá!