
Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
Három Fanta-termék összetevőinek ellenőrzésére kérte Románia az uniós tagállamokat, azzal gyanúsítva a szénsavas üdítőital gyártóját, hogy megszegte a kettős termékminőség tilalmára vonatkozó EU-s szigorítást – írja az Agerpres hírügynökség.
2023. január 13., 09:282023. január 13., 09:28
Csütörtök esti közleményében az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) emlékeztetett: ha beigazolódik a tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat gyanúja,
Az ANPC tájékoztatása szerint a kettős termékminőség gyanúja az Európai Unióban forgalmazott narancsos, citromos és cukormentes narancsos Fanta összetevői kapcsán merült fel. A narancsos Fanta esetében például az üdítőital címkéje szerint
három tagállamban a termék narancslétartalma 5 százalék alatti,
tizenhárom tagállamban 5 százalék,
négy tagállamban 6 százalék,
három tagállamban 8 százalék,
két tagállamban 12 százalékék,
illetve további két tagállamban 20 százalékos.
Emellett az ANPC szerint
Közleményében a hatóság emlékeztetett: kettős minőségről akkor beszélhetünk, ha egy terméket valamely uniós tagállamban úgy forgalmaznak, hogy az márkanevében, küllemében megegyezik egy másik tagállamban forgalmazott termékkel, azonban azok összetétele vagy egyéb jellemzői jelentősen eltérnek egymástól.
79 éves korában meghalt Sebő Ferenc Kossuth-díjas énekes, gitáros, tekerőlantos, dalszerző, népzenekutató és építészmérnök, a Nemzet Művésze, a hazai hangszeres népzenei mozgalom és a táncházmozgalom egyik alapítója.
A marosvásárhelyi diáknapokat idén május 27–30. között rendezik meg a Vibe-fesztivál helyszínén, de a város számos tere otthont ad a rendezvénynek, amely nemcsak az egyetemistákat szólítja meg.
Az év első negyedévében 33.966 személy jutott álláshoz az Országos Munkaerő-elhelyezési Ügynökség (ANOFM) közvetítésével – tájékoztatott hétfőn az intézmény.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) és a Szociáldemokrata Párt (PSD) közös bizalmatlansági indítványát akkor fogják benyújtani, amikor meglesz a 233 támogató aláírás – nyilatkozta hétfőn George Simion.
Leállították a Székely Tv műsorszórását: a helyi csatorna 16 év után, gazdasági okok miatt szűnt meg. A Csíkszeredában működő stúdió vasárnap éjjel zárt be végleg, hétfőn pedig már csak a „Nem érhető el a szolgáltatás” felirat fogadta a nézőket.
Lakóház tetejére dőlt egy fa hétfőn a Vasláb községhez tartozó Marosfőn, tűzoltók a helyszínre siettek, hogy eltakarítsák – közli a Hargita megyei tűzoltóság sajtóosztálya.
Marian Neacșu volt kormányfőhelyettes hétfőn kijelentette, hogy a Szociáldemokrata Párt (PSD) a Románok Egyesüléséért Szövetséggel (AUR) közösen bizalmatlansági indítványt terjeszt be az Ilie Bolojan vezette kormány ellen.
A hétvége folyamán számos Petrom-töltőállomás maradt gázolaj és benzin nélkül. Sok helyen hétfőn sem tudták pótolni a hiányzó üzemanyagot: Baróton például napok óta nem tudnak tankolni a gépjárművezetők.
Közel harminc házat érintett egy vasárnap reggel a Vrancea megyei Soveja községhez tartozó Rucăreni településen kitört tűzvész; az épületek mintegy fele porig égett, összesen több mint 300 embert evakuáltak.
Fagypont alá csökkent a hőmérséklet több székelyföldi településen, Csíkszeredában és környékén mínusz 6 fok alatti értékeket mértek hétfő hajnalban.
szóljon hozzá!