
Marosvásárhelyen is bemutatják a Tőkés Lászlóról szóló könyvet
Fotó: Radu Norbert
A marosvásárhelyi Deus Providebit Tanulmányi Ház Szent Mihály-termében rendhagyó könyvbemutatón ismerheti meg a marosvásárhelyi közönség a Tőkés László EMNT-elnök 70. születésnapjára (meglepetéskötetként) megjelent Isten szeretetében, Erdély ölelésében – Tőkés László 70 című könyvet, valamint a 2015-ben elhunyt, volt marosvásárhelyi polgármester, Fodor Imre, Tanulságaink kézikönyve című kötetet.
2022. november 16., 16:102022. november 16., 16:10
A könyvbemutatón jelen lesz Tőkés László, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács elnöke, Kincses Előd, ügyvéd, Tőkés László harcostársa, Fodor Pál, Fodor Imre testvére, valamint Tófalvi Zoltán, a Fodor Imre-kötet szerkesztője.
Az Isten szeretetében, Erdély ölelésében – Tőkés László 70 címet viselő könyv az elmúlt 30 évben, a Tőkés László tollából származó és e kötetben most megjelentetett beszédeket, állásfoglalásokat és elmélkedéseket, valamint a vendégszerzők Tőkés Lászlóról írt méltatásait tartalmazza, egyfajta áttekintést nyújtva a küzdelmes életútnak és a köz szolgálatában végzett munkának.
A Tanulságaink kézikönyve című kiadvány a városépítő polgármester – Fodor Imre – sajtó alá rendezett kéziratait tartalmazza – kiegészülve egy bevezető tanulmánnyal és számos hasznos információt tartalmazó lábjegyzettel. A kötet egy századokon átívelő székely családi krónikája, ugyanakkor a világ minden részébe szétszóródott Fodor-utódok történeteit, megvalósításait, valamint Fodor Imre Marosvásárhely polgármestereként megélt küzdelmes pillanatait is megörökíti.
Halálos baleset történt csütörtökön Szeben és Fehér megye határán, Szerdahely kijáratánál. A rendőrség szerint egy férfi autójával egy fának ütközött.
Nem mindennapi balesetet szenvedett csütörtök délben egy fiatal, marosvásárhelyi sofőr Predealon: autójával egy üdülőtelepi panzió tetejére csúszott rá az útról.
Az oktatási minisztérium tájékoztatása szerint csütörtökön mintegy 62 ezer óvodás és iskolás tanítása szünetelt vagy online formában zajlott a kedvezőtlen időjárási körülmények miatt.
Radu Miruță védelmi miniszter csütörtökön kijelentette, a Spartan típusú katonai repülőgéppel egy párizsi út költsége hozzávetőleg 30 ezer euró. Közlése szerint ez az összeg töredéke annak, amennyibe egy ugyanilyen út került Iohannis idején.
A pitești-i ítélőtábla csütörtökön jogerősen négy év letöltendő börtönbüntetésre ítélte Daniel Chițoiu volt minisztert gondatlanságból elkövetett emberölés miatt, a 2019 decemberében okozott halálos közúti baleset ügyében.
Az országos pirotechnikai ellenőrző akcióhoz csatlakozva a Hargita megyei rendőrség az elmúlt időszakban 1300 kilogrammnyi petárdát és tűzijátékot foglalt le, amelyből 885 kilogrammnyit Borszéken találtak.
Csütörtöki sajtótájékoztatóján Bogdan Ivan energiaügyi miniszter közölte: már tavaly szeptembertől tárgyalnak az energiaszolgáltatókkal a gázárplafon kivezetésének módozatairól, hogy 2026. március 31. után se emelkedjenek hirtelen a lakossági gázszámlák.
A rossz időjárásra való tekintettel a hatóságok egy sor ajánlást fogalmaztak meg a lakosság számára.
Az Országos Állategészségügyi és Élelmiszerbiztonsági Hatóság (ANSVSA) több mint nyolcmillió lejre szabott ki bírságokat az utóbbi egy hónapban végzett országos ellenőrzések nyomán.
Büntetőeljárás indult a salamási rendőrség épületében keletkezett tűz körülményeinek tisztázására. Bár a lángok jelentős kárt tettek a tetőzetben, az archívum és a technikai eszközök épségben maradtak. A rendőrök a községházán kaptak ideiglenesen helyet.
szóljon hozzá!