
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Fának csapódott egy személygépkocsi szombatra virradóan Maros megyében, a vezetője nem élte túl a balesetet.
2022. november 05., 13:102022. november 05., 13:10
2022. november 05., 15:372022. november 05., 15:37
A nagysármási tűzoltók a mentőegységekkel együtt szálltak ki kevéssel éjszaka egy óra előtt Mezősályi határába, ahol autóbaleset történt. A Maros megyei tűzoltóságtól kapott tájékoztatás szerint
a kiérkező életmentők már nem tudtak segíteni rajta. Az útszakaszt pár órára lezárták a kivizsgálás idejére, de gépkocsiforgalom ott, abban az időszakban amúgy sem nagyon volt.
Fotó: Facebook/Marosvásárhelyi Info Trafic
A Marosvásárhelyi Info Trafic Facebook-csoportban arról számoltak be, hogy a személygépkocsi, amelyet egy helybéli fiatalember vezetett, nekicsapódott egy fának, majd két részre szakadt. Reggel még a mezőn, szétszóródva voltak az autó darabjai.
A Duna példátlanul alacsony vízállása miatt kedden 11 órakor ellenőrzött módon leállítják és leválasztják az országos energiarendszerről a cernavodai atomerőmű 1-es reaktorát – jelentette be hétfő este a Nuclearelectrica.
Kedden kirobbant az elmúlt tíz év első általános, azaz munkabeszüntetéssel járó sztrájkja az egészségügyi rendszerben. A székelyföldi kórházakban arról érdeklődtünk, hogy milyen hatással van az egységek működésére és a betegellátásra a tiltakozás.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök az oktatásban és egészségügyben dolgozók fizetésével kapcsolatos jelentős nézeteltérések miatt a következő két hétben nincs reális esély a közalkalmazotti bértörvény tervezetének elfogadására.
Ismét a tízlejes lélektani határ fölé ugrott a gázolaj literenkénti ára a Lukoil hálózatában, miután az orosz vállalat hétfőn jelentősen emelte az árait. A többi piaci szereplőnél egyelőre pár banival 10 lej alatt maradt az ár.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfő este kijelentette, hogy a Románia légterébe behatoló drónokat már az első ilyen incidensek alkalmával le kellett volna lőni.
Oroszország soha nem küldött és jelenleg sem küld harci drónokat romániai célpontok ellen, az ezzel kapcsolatos találgatások pedig teljesen alaptalanok – közölte hétfőn Oroszország bukaresti nagykövetsége.
A szenátus elfogadta a törvénytervezetet, amely válsághelyzetet hirdet a kőolaj és kőolajtermékek piacán, és ideiglenes intézkedéssel csökkenti a gázolaj jövedéki adóját. A javaslatot 116 támogató szavazattal és nyolc tartózkodással fogadták el.
Szeptember 30-ig kedvezményes áfával vásárolhatnak lakást az előszerződéssel rendelkező személyek. Az erről szóló törvénytervezetet hétfőn fogadta el a szenátus költségvetési bizottsága.
Az egészségügyi minisztérium több mint 7800 betöltetlen álláshely felszabadítását javasolja az egészségügyi rendszerben, és véleményezésre bocsátja az erről szóló memorandumot – közölte hétfőn a Facebook-oldalán az intézmény.