
Képünk illusztráció
Fotó: Tuchiluș Alex
Két gépjármű ütközött össze Ozsdola közelében csütörtökön délelőtt, a balesetben két személy megsérült.
2024. augusztus 29., 13:542024. augusztus 29., 13:54
Egy személyautó és egy kisbusz ütközött össze a 2D jelzésű országúton, Ozsdola közelében. A Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint egy 45 éves Kolozs megyei férfi személygépkocsival közlekedett az említett útszakaszon Vráncsa megye irányába, amikor
A balesetet követően a 45 éves férfi által vezetett gépkocsiban utazó két nő megsérült. Őket a helyszíni vizsgálatokat követően kórházba szállították.
A balesetben érintett két sofőrnél alkoholszondás vizsgálatot végeztek a rendőrök, amelynek eredménye szerint egyikük sem fogyasztott alkoholt a történteket megelőzően.
A mentés és helyszínelés ideje alatt a forgalom rendőri irányítással, egy sávon haladt. A rendőrök folytatják a nyomozást a baleset pontos körülményeinek tisztázása érdekében.
Változatos programkínálattal várja a közönséget a gyergyóalfalvi Petőfi Művelődési Központ a következő hetekben.
Gyergyószentmiklós önkormányzata értesíti a város mezőgazdasági földtulajdonosait, hogy január 15-én, 9 órától közgyűlést tartanak a képviselő-testület üléstermében. Bizottsági tagokat választanak.
Cseke Attila fejlesztési miniszter szerdán kijelentette, hogy Romániában létezik egy olyan réteg, amelyik a szabályokat tudatosan kijátszva nem fizet helyi adót, miközben a többség becsületesen eleget tesz kötelezettségeinek.
Az adóemelés, közlekedés és parkolás mellett többek között a tervezett Drakula Park, az okoskukák, és a Harvíz Rt. óriáspályázata kerültek terítékre témaként a csíkszeredai városvezetés által megszervezett szerdai sajtóbeszélgetésen.
A fiatalokat érintő kérdésekről tartanak előadásokat és panelbeszélgetéseket szakemberek január 20-án, a Szakszervezetek Művelődési Házában. A rendezvény érdemi válaszokkal szolgál a fiatalok dilemmáira.
Cseke Attila fejlesztési miniszter szerdán kijelentette, hogy a közigazgatási intézkedéscsomagról szóló törvénytervezetet a kormánykoalícióban fogják véglegesíteni.
Három Temes megyei rendőr megsérült szerda reggel a lugosi rendőrség egyik melléképületében történt robbanásban, ahol az erkölcsi bizonyítványokat kiállító iroda működik.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) szerdán közölt adatai szerint a villamos energia, a kávé és kakaó ára, valamint a vasúti szállítás díja nőtt a legnagyobb mértékben az elmúlt egy évben.
Két román állampolgár is szerepel Európa legkeresettebb bűnözőinek listáján. Egyikük a mezőméhesi nőgyilkosság feltételezett elkövetője – szúrta ki a Digi24 hírportál.
A helyi és a központi közigazgatás reformjáról szóló törvénytervezet indoklása szerint az intézkedéscsomag alkalmazásával 2026-ban 3,367 milliárd lejjel csökkennek a költségvetési kiadások.
szóljon hozzá!