
Fotó: Udvarhelyszéki Közlekedési Info Facebook-oldal
Két autó ütközött össze hétfőn délután Fenyéden, a baleset következtében két személy megsérült, és rövid időre torlódás alakult ki az érintett útszakaszon.
2022. november 21., 21:062022. november 21., 21:06
Egy 18 éves, máréfalvi fiatal a 13Ajelzésű országút Fenyéden áthaladó szakaszán közlekedett autójával hétfőn délután, amikor összeütközött egy 48 éves, bákói férfi vezette gépjárművel, amely Szentegyháza irányából Székelyudvarhely felé haladt. A baleset következtében a bákói sofőr két utasa – egy 34 és egy 39 éves férfi – megsérültek. Az autóvezetőket a helyszínen alkoholszondával tesztelték, amelynek eredménye szerint nem álltak alkohol befolyása alatt a történtek idején. Az ügyben gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt eljárást indítottak.
Az Udvarhelyszéki Közlekedési Infó Facebook-csoportba feltöltött fotó és a hozzászólások tanúsága szerint rövid időre torlódás alakult ki az érintett útszakaszon, a balesetben érintett egyik gépjármű ugyanis keresztbefordult az úttesten.

Két autó ütközött össze Farkaslaka Korond felőli kijáratánál hétfőn délután. A balesetben többen is könnyebb sérüléseket szenvedtek.
Több olyan mesterséges akadályt találtak a Maros-folyót vizsgáló szakemberek, amelyek nehezítik a halak vándorlását, rontják a víz minőségét és károsítják az ökoszisztémát. Értesüléseink szerint Gyergyócsomafalván le fognak bontani egy gátat.
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 254 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) szombat reggeli adatai szerint.
Sietett, nehogy odaégjen a kalács a sütőben – ezzel magyarázta a gyorshajtás egy 35 éves nő, miután a Konstanca megyei rendőrök 176 km/órával mérték be az autóját.
Két nő is kórházba került Jászvásáron, miután háztartási balesetet szenvedtek a húsvéti asztal előkészítése közben. Egyikük sürgősségi beavatkozásra szorult, miután az ujja beleszorult egy turmixgépbe.
Maros, Hargita és Kovászna megye több települése, természeti kincse is felkerült Az év úti célja vetélkedő döntősei közé. Szavazatunkkal támogathatjuk.
Mindössze néhány óra leforgása alatt a Hargita megyei rendőrök három ittas sofőrt is elkaptak pénteken este.
Tudják, mi a közös Kásás Tamásban, Nagy Feróban vagy éppen Fábry Sándorban? Hogy mindnyájan székelyföldi kötődéssel bírnak – és még sok hozzájuk hasonló közismert ikon igazolja a régi tézist, miszerint a nemzet egy és szétválaszthatatlan.
Vörös beavatkozási tervet aktiváltak Szeben megyében, miután egy három járművet és hét embert érintő balesethez riasztották a mentőegységeket. Egy mentőhelikoptert is a helyszínre vezényeltek Marosvásárhelyről.
Katonai tiszteletadással temették el pénteken a bukaresti Bellu temetőben Mircea Lucescu egykori labdarúgót és legendás edzőt.
Csökkentek az üzemanyagárak Romániában, a változás pedig Székelyföldön is érzékelhető: az adatok szerint több Hargita megyei töltőállomáson is 9 lej alatt tankolható a benzin, miután rövid idő alatt több lépcsőben is mérsékelték az árakat a kutak.
szóljon hozzá!