
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Két személyt is ittas vezetésen kaptak a rendőrök hétfőn Csíkszéken – derül ki a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság közleményéből.
2024. május 07., 17:082024. május 07., 17:08
Ittasan vezető sofőr került rendőrkézre hétfőn kora reggel Csíkszereda külterületén: a 44 éves szentegyházi férfi a 13A jelzésű országúton közlekedett autójával fél 7-kor, amikor a közlekedésrendészek megállították. Az illetőt a helyszínen alkoholszondával tesztelték, melynek eredménye szerint ittasan ült a kormánykerék mögé: leheletéből 0,43 mg/l légalkohol szintet mutatott ki a készülék.
Ugyancsak hétfőn, a délutáni órákban újabb ittas vezetőt csíptek fülön a rendőrök, ez alkalommal Csíkmadarason. A 44 éves csíkszenttamási férfi személygépkocsival az E578 jelzésű európai úton közlekedett, amikor a rendőrök megállították. Alkoholszondás tesztelése során kiderült, hogy jelentős mennyiségű alkoholt fogyasztott, mielőtt autóba ült volna, leheletéből ugyanis 0,97 mg/l légalkoholszintet mutatott ki a készülék.
Mindkét autóvezető ellen ittas vezetés miatt indult eljárás.
A magyarországi országgyűlésben mandátumot nyert mindhárom párttal fel fogja venni a kapcsolatot az Erdély Magyar Szövetség, hogy nemzetpolitikai kérdésekről tárgyalhassanak. Az RMDSZ politikájától pedig elhatárolódnak.
Tizenegy kiemelkedő személyiség részesült elismerésben az erdélyi kulturális-közösségi életet gazdagító munkájáért Kolozsváron. A díjazottak között székelyföldi gyökerekkel rendelkező, nagyra becsült művészek, néprajzkutatók, történészek szerepelnek.
Nicușor Dan államfő egyeztetésre várja a Cotroceni-palotába szerdán a koalíciós pártok vezetőit.
Többnyire sikerült párbeszéddel meggyőzni azokat a kutya- és macskatartókat is, akik nem akarták beoltatni házi kedvenceiket veszettség ellen. Két esetben viszont szankcionálni kellett Hargita megyében.
Irodájában fogadja Magyar Péter leendő miniszterelnök Kelemen Hunort, az RMDSZ elnökét kedden. Az egyeztetésen arról tárgyalnak, hogy a Tisza-kormány milyen módon tudja segíteni az erdélyi és a partiumi magyarságot – jelentette be a Tisza Párt elnöke.
A tanügyminisztérium jóváhagyta kedden a bölcsődei és óvodai beiratkozások ütemtervét a 2026–2027-es tanévre.
Kelemen Hunor szerint az RMDSZ nem lép ki a kormányból, és nem vesz részt a PSD és a PNL közötti konfliktusban. A politikus úgy látja, a legsürgetőbb feladat most az ország gazdasági helyzetének stabilizálása.
A hőmérséklet olykor jelentős ingadozása várható a következő két hétben, és csapadékra is számítani lehet, főként ennek a hétnek az első napjaiban, majd április 27. után – derül ki az április 20. és május 3. közötti időszakra vonatkozó előrejelzésből.
Gázvezeték cseréje miatt zárnak le egy utcát, két másikban az ivóvíz-szolgáltatás szünetelésére kell számítani kedden – közli Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala.
Ilie Bolojan hétfő este kijelentette, hogy „teljesen hibás és felelőtlen” a PSD döntése, amellyel megvonta tőle a politikai támogatást, ugyanakkor hangsúlyozta, hogy továbbra is ellátja miniszterelnöki tisztségét, és biztosítja a kormányzást.
szóljon hozzá!