
A kijárási tilalom megszegéséért az elmúlt 24 órában 296 pénzbírságot róttak ki Maros megyében
Fotó: Haáz Vince
A hétvégi viszonylagos csend után robbanásszerűen nőttek a koronavírussal kapcsolatos számok Maros megyében. A maszk viselésének kötelezővé tételéről a prefektúra egyelőre lemondott.
2020. április 06., 17:282020. április 06., 17:28
Igaz ugyan, hogy a bizonyítottan fertőzöttek száma nem nőtt, de a vasárnapi 97 személy helyett hétfőn
Jóval nagyobb az otthoni elkülönítésben, illetve az intézményes karanténban lévő személyek száma is: egy nap alatt 1968-cal nőtt az otthoni izolációban lévők, illetve 151-gyel az intézményes karanténba utaltak száma.
Továbbra is vannak olyan személyek, akik felelőtlenül elhagyják az otthoni izolációt, legutóbb egy 29 éves, maroskeresztúri férfi, akit a rendőrök elfogtak és 14 napos intézményes karanténba vittek, valamint 2000 lejre megbüntették.
A rendőrök nemcsak az otthoni és intézményes karanténban levőket ellenőrizték, hanem a kijárási tilalom előírásait is, ezek megszegéséért az elmúlt 24 órában Maros megyében 797 ezer lejnyi pénzbírságot róttak ki.
A prefektúra közleményében leszögezik, mivel jelenleg nem tud minden Maros megyei lakos egyszerűen és könnyen egészségügyi maszkhoz jutni, nem vezetik be a maszk kötelező viselését. Bár ez a hétfői sürgősségi bizottsági ülés napirendjén volt, hosszas egyeztetés után levették.
12,6 millió lejes kincstári hitel felvételéről döntött Hargita Megye Tanácsa. A kölcsönt három beruházás finanszírozására fordítanák, miközben a korábbi hitelkeretek felhasználását is átcsoportosították, és döntöttek a homoródi területek rendezéséről is.
Két újmisést szenteltek fel hétfőn, Szent Péter és és Szent Pál napján a gyulafehérvári székesegyházban. Az újmisések a megbízólevelüket is megkapták amellyel segédlelkésznek nevezték ki őket.
Általában meleg marad az idő a következő két hétben, de lesznek átmeneti lehűlések is, és főként július elején esőkre is számítani kell – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 29. és július 12. közötti előrejelzéséből.
Megoldhatónak tartották a hétfői román nyelv és irodalom írásbelit azok a székelyudvarhelyi végzősök, akiket a vizsga után kérdeztünk. Noha a rendkívüli hőség is nehezítette a vizsgát, a feladatsor nem okozott különösebb meglepetést.
Egy nappal elhalasztják a keddi matematika és történelem írásbeli vizsgákat a várható rendkívüli hőség miatt.
Két sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) viharos időjárás, erős szél és jelentős mennyiségű csapadék miatt az ország több megyéjére. A riasztások kedden és szerdán lesznek érvényben.
Nagyszabású ellenőrzést tartott vasárnap délután a 15-ös országúton a Hargita megyei rendőrség. Huszonkét sofőrnél végeztek alkohol- és drogtesztet, de az autók műszaki állapotát is ellenőrizték.
A természetes légkondicionálás fontosságára hívják fel a figyelmet kertészeti szakemberek, hangsúlyozva, hogy a növényzet komplex, biológiai úton csökkenti a forróságot.
Vörös hőségriasztás van érvényben szerda reggelig az ország területének háromnegyed részén; fokozott hőterhelés és helyenként 41 Celsius-fokos maximumok várhatók.
Az írásbeli vizsgákkal folytatódik hétfőn az érettségi. Az oktatási minisztérium által jóváhagyott menetrend szerint hétfőn román nyelvből és irodalomból mérik fel a tanulók tudását.
szóljon hozzá!