
Képünk illusztráció
Fotó: Balázs Attila/MTI
Noha bőven Maros megyében jegyzik székelyföldi viszonylatban a legtöbb új koronavírusos esetet, fertőzöttségi arányban mégis Kovászna megye az éllovas.
2021. április 07., 13:382021. április 07., 13:38
Az elmúlt huszonnégy órában 5407 új koronavírusos megbetegedést igazoltak Romániában, az új esetekkel 988 624-re nőtt a járvány kezdete óta regisztrált fertőzöttek száma.
Szerdáig 7,55 millió koronavírusteszt eredményét dolgozták fel az országban, 39 959-et az elmúlt egy napban végeztek el, az elvégzett tesztek és pozitív eredmények aránya 13,5 százalék. Az elmúlt huszonnégy órában 175, koronavírussal diagnosztizált személy – 86 férfi, 89 nő – haláláról érkezett jelentés, ezzel 24 561-re emelkedett a koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetek száma. Intenzív osztályon 1487 személyt kezelnek, egy nappal ezelőtt ez a szám 1466 volt. 885 710 személyt gyógyultnak nyilvánítottak, ez 5281 új gyógyultat jelent.
A Stratégiai Kommunikációs Csoport tájékoztatása szerint az ezer lakosra jutó igazolt fertőzések száma
Hargita megyében 1,27;
Maros megyében 2,59;
Kovászna megyében 2,63 ezrelék.
Az Electrica villanyáram-szolgáltató vállalat térségünkben több helyszínen is munkálatokat tervez a következő napokban, ami miatt áramszünetre kell számítani.
Több mint egy éve jött ki az utolsó előzetes, azóta tulajdonképpen nem jelent meg hivatalos információ róla. Mit lehet tudni a jelen állás szerint november 19-én érkező GTA VI-ról? Képbehozó.
Közzétették azt a térfigyelő kamerás felvételt, amelyen a pénteki biharszentandrási motorosbaleset látható, illetve az ütközést követő cselekedetek – és pontosan erre irányítva a figyelmet osztották meg a videót.
Ritka, ősi, de jelenleg is élő geológiai különlegesség rejtőzik Korond határában, az országút szomszédságában: a Csiga-domb. Itt a mélyből feltörő sós, szénsavas víz ma is aragonitkristályokat épít, rétegről rétegre.
Több tucatnyian kerültek kórházba egy Dâmbovița megyei étteremben tartott eseményről ételmérgezésre utaló tünetekkel a vasárnapra virradó éjszaka.
Aszfaltozási munkálatok kezdődnek hétfőn Székelyudvarhelyen, az Orbán Balázs utcában hétfőtől. A következő napokban jelentős forgalomkorlátozásokra kell számítani az érintett útszakaszokon.
A Richter-skála szerint 3,6-os erősségű földrengés történt vasárnap 1 óra 50 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Közvitára bocsátotta a környezetvédelmi minisztérium a Környezetvédelmi Alapkezelő (AFM) 2026-os költségvetéséről szóló határozattervezetet – közölte szombaton Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Összehangolt közlekedésbiztonsági akciót tart a 15-ös országúton vasárnap a rendőrség. Érdemes lesz vigyázni a forgalmas útvonalon, amely áthalad Maros megyén, és Hargita megye északi részét is érinti.
Medvetámadás áldozata lehetett egy nő, akinek a Beszterce-Naszód megyei Telcs község területén találták meg a holttestét pénteken.
szóljon hozzá!