
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Kétszer hívták ki a rohammentőszolgálatot kedden délelőtt Marosvásárhelyen a vasúti sínekhez, ahol két különböző helyszínen egy idős asszony véget akart vetni az életének.
2019. november 26., 14:592019. november 26., 14:59
2019. november 26., 15:392019. november 26., 15:39
Mint a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivőjétől Emanuela Fărcaștól megtudtuk reggel 10 órakor a 112-es sürgősségi hívószámon jelentették, hogy a Marosvásárhelyen a víkendtelep közelében a vasúti síneken egy személy tartózkodik. A rendőrök kiszálltak a helyszínre, ahol egy 82 éves idős asszonyt találtak a sínek mellett.
Az idős asszonyt megvizsgálta a helyszínre érkezett mentőorvos, majd hazaengedték. A rendőrök egy ideig a sínek mellett járőröztek, hogy megakadályozzák az estleges baleseteket.
A rendőrség kiszállt a helyszínre és kiderült, hogy ugyanarról a 82 éves nőről van szó, aki miatt korábban is riasztották a rendőrséget.
A helyszínre kiérkező mentők, további kivizsgálásra, a kórházba szállították az idős nőt.
Nicușor Dan államelnök szerdán, az ankarai NATO-csúcstalálkozó előtt kijelentette, hogy Románia a Fekete-tengeri régió fontosságát fogja hangsúlyozni.
Közzétették szerdán a nyolcadikosok országos képességfelmérő vizsgájának végleges eredményeit, miután elbírálták az óvásokat – közölte az Agerpres.
Szimbolikus időpontban, magyarországi idő szerint 19 óra 56 perckor indult újra kedd este az M1 műsora, miután délután az új vezetés leállította a hírszolgáltatást.
Védelmi és biztonsági beruházásokat finanszírozó nemzetközi pénzintézet létrehozásáról írt alá szándéknyilatkozatot kilenc ország az ankarai NATO-csúcson – jelentette be kedden Nicușor Dan román elnök.
Egyetlen igénylést sem kapott még a csíkszeredai városháza annak érdekében, hogy valaki játéktermet szeretne nyitni a város peremén kijelölt, erre a célra megfelelő övezetben. A városközpontban, lakóövezetekben viszont zárnak be a játéktermek.
Szimbolikus időpontban, helyi idő szerint 19.56-kor elindult az átmeneti adás az M1 csatornán Bacsó Péter A tanú című filmjével – közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedd este az MTI-vel.
Az egészségügyi minisztérium 7621 betöltetlen álláshelyet készül felszabadítani az állami egészségügyi intézményekben.
Elsötétült az M1 képernyője, a Kossuth Rádió helyén pedig a Bartók Rádió műsora hallgatható.
Július 20-án indul a magánszemélyeknek szóló 2026-os roncsautó-program, a jelentkezési időszak pedig december 31-ig tart – jelentette be kedden a Környezetvédelmi Alapkezelő (AFM).
Az emberi és anyagi erőforrások hatékonyabb kihasználása, a közös országos és uniós pályázatok jobb kiaknázása érdekében egészségügyi konzorciumot hoztak létre Marosvásárhelyen. A rivalizálás helyett összefogtak a beteg gyógyulása érdekében.
szóljon hozzá!