
Fotó: Román Rendőrség
Jelentős mennyiségű faanyagot koboztak el és foglaltak le a rendőrök és a környezetőrség munkatársai a Maros megyében végzett kétnapos ellenőrzésük során. A kirótt pénzbírságok összege sem kicsi: összesen 47 500 lejt kell befizessenek büntetésként azok, akik nem tartották be az erdészeti kihágásokra vonatkozó 2010-es évi, 171-es törvényt.
2022. április 11., 15:392022. április 11., 15:39
2022. április 11., 15:422022. április 11., 15:42
Több pénzbírságot is kiróttak Maros megyében az elmúlt hétvégén a rendőrök és a brassói környezetőrség munkatársai, akik ellenőrzéseket végeztek. Mint ismert, az ilyen ellenőrzések során
Fotó: Román Rendőrség
Az ellenőrzés során fát szállító autókat is megállítottak, de a kitermelés helyszínét, valamint a raktárakat is megvizsgálták.
Az április 7-9. között tartott helyszíni ellenőrzések során 47 500 lejnyi pénzbírságot róttak ki olyan személyekre, cégekre, akik nem tudták bizonyítani, hogy törvényesen termelték ki a fát, illetve hogy honnan hová szállítják, és nem voltak rendben az irataik. A raktárakban levő faanyagot is ellenőrizték, hogy a mennyiség talál-e az iratokban szereplő adatokkal.
Fotó: Román Rendőrség
A törvény értelmében az elkobzott fát az erdészeti hivatalok kötelesek oktatási intézményeknek, árvaházaknak, polgármesteri hivataloknak vagy a katonaságnak adományozni.
Benyújtották lemondásukat a Szociáldemokrata Párt (PSD) miniszterei csütörtökön a Victoria-palotában. Ezzel a párt hivatalosan is érvényt szerzett annak a hétfői döntésének, hogy megvonja politikai támogatását Ilie Bolojan miniszterelnöktől.
Nicușor Dan csütörtökön kihirdette a nőgyilkosságok megelőzését és visszaszorítását célzó törvényt.
Két sofőrt is kiszűrtek szerdán a rendőrök Hargita megyében ittas vezetés miatt.
Április 16-án éjfélkor lezárult a Szülőföldön Magyarul Program idei kérelembenyújtási időszaka, amely során összesen 229 339 támogatási igénylést regisztráltak – derül ki a program gyorsjelentéséből.
Minisztereinek lemondását követően az alkotmánybírósághoz készül fordulni a Szociáldemokrata Párt (PSD) a kormány helyzetének tisztázására.
A PSD miniszterei várhatóan csütörtökön benyújtják lemondásukat a kormányból. A román központi sajtó politikai forrásokra hivatkozva azt írta, hogy a szociáldemokraták szerdán döntöttek a kormányból való kilépésről.
Több mint 70 Kiehl’s termék található az eMAG-on, arcápolási, kezelési termékek és szérumok, parfümök, haj- és testápolási termékek. Az első 1000 rendelés Kiehl's ajándékcsomagot kap, függetlenül a vásárlás értékétől.
Székelyföld-szerte fagypont alá esett a hőmérséklet csütörtökre virradóan, a leghidegebb a Lakóca-tetőn volt, mínusz 5,5 fok.
A jelenlegi gazdasági helyzet – kifejezetten az üzemanyagár-robbanás – jelentős nyomás alá helyezte a közúti szállítással foglalkozó cégeket. A megemelkedett költségeket tükrözik a fuvardíjak, sőt a boltok polcaira felkerülő termékek árai is.
Románia GDP-arányos költségvetési hiánya a 2024-es 9,3 százalékról 7,9 százalékra csökkent tavaly az Eurostat adatai szerint, amelyek azt igazolják, hogy az irány helyes, a gazdaság stabilizálódik – jelentette ki szerda este Ilie Bolojan miniszterelnök.
1 hozzászólás