
Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
Idős hölgy látogatott el az országos hálózattal rendelkező egyik bank csíkszeredai fiókjába kedden délelőtt. Azt szerette volna, hogy az internetes pénzküldésre szakosodott Western Union szolgáltatásait igénybe véve kétszáz eurót, azaz közel ezer lejt küldjön el egy A. Kennedy nevű, számára teljesen ismeretlen személynek, aki azt ígérte, hogy cserébe ezer euró – ötezer lej – értékű márkás ruhát és táskát postáz neki az egyik római reptérről.
2021. szeptember 08., 12:502021. szeptember 08., 12:50
Mivel a Western Union rendszere elsőre nem engedélyezte a pénzátutalást, ezért a bank alkalmazottjai azonnal gyanút fogtak, és kikérdezték az idős hölgyet. Mint kiderült,
A bankintézet munkatársai számára nem idegen az eset, ezért portálunkon keresztül arra figyelmeztetnek, hogy mindenki tudatosan használja az internetet.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
Új medret vágott magának a vasárnapi felhőszakadás után megáradt patak a Gyimesek egyik kedvelt természeti látványosságánál, a Zúgóként is ismert Jávárdi-vízesésnél. A vízzuhatag eltűnt, de a helyreállítás nem lehetetlen.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion hétfőn kijelentette, hogy a Veștea-kormány nem kapja meg pártja parlamenti frakcióinak szavazatait a beiktatási szavazáson.
Egy kidőlt fa miatt maradt áram nélkül több mint ezer fogyasztó hétfő délután Udvarhelyszéken és Gyergyószéken – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Felborult egy autó hétfőn délután Csíkszentléleken, miután a 18 éves sofőr elvesztette uralmát a jármű felett. A balesetben a vezető és fiatalkorú utasa is megsérült, mindkettőjüket kórházba szállították.
Tovább melegszik az idő a következő két hétben, egyes régiókban 36–37 Celsius-fokos csúcsértékekre is számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 22. és július 5. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Kezdeményezzük Sulyok Tamás köztársasági elnök megbíztatásának megszüntetését – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlés ülésén napirend előtt mondott beszédében.
1 hozzászólás