
Fotó: Szentegyházi tűzoltóság
Mintegy kétszázan oltották azt a tüzet, amelyet egy villámcsapás okozott kedden délután Kápolnásfaluban. A lángok egy gazdasági épületben csaptak fel, egyelőre nem tudják felbecsülni a károk értékét.
2019. június 04., 17:472019. június 04., 17:47
2019. június 04., 18:222019. június 04., 18:22
Villám csapott egy csűrbe Kápolnásfalu felszegi részén a keddi zivatar során. A kigyulladt épület oltására a kápolnásfalusi, valamint a szentegyházi önkéntes tűzoltók is a helyszínre siettek, előbbiek egy, utóbbiak két tűzoltóautóval igyekeztek megfékezni a csűrt elborító lángokat.
– tájékoztatott a helyszínről néhány perccel délután öt óra előtt Benedek László, Kápolnásfalu polgármestere. „A tűzoltók lokalizálták a tüzet, a füst imitt-amott még felcsap, de most már nem lesz baj” – mondta.
Fotó: Benedek László
– részletezte a településvezető.
Fotó: Szentegyházi tűzoltóság
Noha egy lakóház végében áll a kigyulladt gazdasági épület, azt sikerült megakadályozni, hogy a lángok arra is átterjedjenek. Azt viszont egyelőre felbecsülni sem tudják, hogy mekkora a keletkezett kár értéke,
„Hamarosan felmérjük a károkat és holnap (szerdán – szerk. megj.) szerintem már jöhetünk segíteni az újjáépítésben, mert nálunk ez így szokás” – fogalmazott a polgármester.
Fotó: Benedek László
Előzetes letartóztatásba helyezték azt a 39 éves férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy pénteken megölt egy 18 éves lányt egy perbáthidai kecskefarmon.
Rendszerváltásra van szükség a külhoni magyarsággal való kapcsolattartásban és a támogatási rendszerben egyaránt – erről beszélt a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszteri poszt várományosa hétfőn Budapesten.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfőn kijelentette, közölte Sorin Grindeanu szociáldemokrata elnökkel, hogy véleménye szerint az elsődleges cél a koalíció helyreállítása.
Nicușor Dan államelnök csütörtökön és pénteken hivatalos tanácskozásra várja kormányalakítás céljából a parlamenti pártokat – nyilatkozták hétfőn politikai források.
Több ittas sofőrt, jogosítvány nélkül vezető autóst és egy feltételezhetően hamis jogosítvánnyal közlekedő sofőrt is kiszűrtek a rendőrök a hétvégi ellenőrzések során Hargita megyében.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu hétfőn kijelentette, hogy inkább egy stabil, mintsem vészmegoldásként gyorsan összerakott kormányt szeretne, még akkor is, ha ez egy héttel meghosszabbítja a tárgyalásokat.
Daniel Zamfir hétfőn kijelentette, hogy a Szociáldemokrata Párt (PSD) kész vállalni a kormányzást akár saját miniszterelnökkel, akár egy másik koalíciós párt által jelölt kormányfővel, de egy technokrata miniszterelnök lehetőségét sem zárja ki.
Pogány Induló, azaz Szirmai Marcell alakítja az Egyke, Szentgyörgyi Bálint első mozifilmje címszerepét. A besúgó című sorozattal ismertté vált rendező alkotása a Nemzeti Filmintézet (NFI) támogatásával készül.
Alapvetően más szemléletet és évente 500 milliárd forint pluszforrást ígért az egészségügyben Hegedűs Zsolt, leendő egészségügyi miniszter az Országgyűlés egészségügyi bizottságában. Ugyanakkor Karikó Katalint felkérte tanácsadójának.
A választási törvény nemzetiségekre vonatkozó részének módosítását, valamint a nemzetiségi oktatás támogatását ígérte Tarr Zoltán, a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszteri poszt várományosa kinevezése előtti meghallgatásán.
szóljon hozzá!