
Ismertették a részletes programot. Minden korosztály találhat kedvére valót
Fotó: Pinti Attila
Kétnapos eseményen többek között villámcsődületekkel, előadásokkal, utcai táncdemonstrációkkal és közösségi táncolással ünneplik idén Csíkszeredában a tánc április 29-ei világnapját. A szervezők remélik, hogy minél többen csatlakoznak a kezdeményezéshez.
2022. április 27., 13:122022. április 27., 13:12
2022. április 27., 13:442022. április 27., 13:44
A tánc világnapját minden évben április 29-én ünneplik szerte a világon táncesemények, előadások, díjátadók, köztéri csoportos táncok és villámcsődületek formájában. Csíkszeredában először 2019-ben szerveztek egynapos rendezvényt a világnap alkalmából, 2020-ban a koronavírus-világjárvány miatt elmaradt, tavaly pedig óvintézkedések mellett tartották meg.
a Csíki Játékszín, a TLT ArtLife és a CAMP – Contemporary Artistic Movement Platform (Nemzetközi Kortárs Mozgásművészeti Platform) – hangzott el a témában tartott szerdai sajtótájékoztatón, amelyen Veress Albert színházigazgató, Bordás Attila, a CAMP alapítója és művészeti vezetője, Zajba Anikó koreográfus és Füleki Zoltán, a Hargita Nemzeti Székely Népi Együttes aligazgatója ismertette a tudnivalókat.
Mint kiderült, a kétnapos rendezvény első napján, pénteken 18 és 20 óra között villámcsődületekkel várják az érdeklődőket a színház előtti téren és a Kulissza kávézó teraszán. Lesz kortárs tánc reprezentáció, balett, ritmusgyakorlat, néptánc, afro tánc és hip-hop is. Ezt követően
Eközben, 21 órakor sorsolják ki a tánc világnapi tombola nyerteseit, akik többek között fesztivál- és színházjegyeket, könyvutalványokat, valamint különböző vásárlási utalványokat nyerhetnek. A tombolák szerda délutántól egészen a sorsolás pillanatáig vásárolhatók meg 5 lejért a Kulissza kávézó bárjánál.
Fotó: Pinti Attila
Szombaton workshopokkal, azaz műhelymunkákkal folytatódik a rendezvény, amelyek ingyenesek, de a részvétel regisztrációhoz kötött. Jelentkezni április 26-tól 29-ig, 10 és 15 óra között lehet a 0746-543932-es telefonszámon. Lesz egy Hip-Hop workshop, amelyet Zsombori Beáta Natália tart a haladóknak 10.30, a kezdőknek pedig 13 órától a Tóth Larisa Táncstúdióban (Szakszervezetek Művelődési Háza, 1. emelet).
Fotó: Pinti Attila
Emellett egy kortárs tánc műhely is lesz Bordás Attila vezetésével, a haladók számára ugyancsak 10.30, a kezdőknek pedig 13 órától a Csíki Játékszín Kamaratermében.
A részletes program megtalálható az esemény Táncvilágnap Csíkszereda nevű Facebook-oldalán.
Az ankarai NATO-csúcs alkalmat teremt arra, hogy a szövetségesek ismét kiemelt figyelmet fordítsanak a fekete-tengeri térség biztonsági helyzetére, valamint a drónincidensekre – közölte az elnöki hivatal.
A munkaügyi felügyelők ellenőrzik a napokban, hogy a munkáltatók betartják-e a rendkívüli hőség idejére előírt munkavédelmi intézkedéseket, és a jogsértéseket büntetni fogják – közölte hétfőn Mihai Uca, a Munkaügyi Felügyelőség vezetőhelyettese.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint mérsékelni kell a politikai nyilatkozatok hangnemét, mert csak így folytatódhat érdemi párbeszéd a pártok között, és kerülhető el a kormányválság elhúzódása.
A nyári érettségire feliratkozott diákok 98,2 százaléka vett részt hétfőn a román nyelvből és irodalomból tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
Megjelent hétfőn a Hivatalos Közlönyben az érettségi kötelező tantárgyából tartandó írásbeli vizsga egy nappal történő elhalasztásáról szóló miniszteri rendelet.
12,6 millió lejes kincstári hitel felvételéről döntött Hargita Megye Tanácsa. A kölcsönt három beruházás finanszírozására fordítanák, miközben a korábbi hitelkeretek felhasználását is átcsoportosították, és döntöttek a homoródi területek rendezéséről is.
Két újmisést szenteltek fel hétfőn, Szent Péter és és Szent Pál napján a gyulafehérvári székesegyházban. Az újmisések a megbízólevelüket is megkapták amellyel segédlelkésznek nevezték ki őket.
Általában meleg marad az idő a következő két hétben, de lesznek átmeneti lehűlések is, és főként július elején esőkre is számítani kell – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 29. és július 12. közötti előrejelzéséből.
Megoldhatónak tartották a hétfői román nyelv és irodalom írásbelit azok a székelyudvarhelyi végzősök, akiket a vizsga után kérdeztünk. Noha a rendkívüli hőség is nehezítette a vizsgát, a feladatsor nem okozott különösebb meglepetést.
Egy nappal elhalasztják a keddi matematika és történelem írásbeli vizsgákat a várható rendkívüli hőség miatt.
szóljon hozzá!