
A polgármester bizakodó, reméli, hogy sikerül megoldani a patthelyzetet
Fotó: Wikipédia
Csak ideiglenesen menekült meg a kényszervégrehajtástól a Maros és Kolozs megye határán lévő Maroskece község. A polgármesteri hivatal bankszámláit tavaly pár hónapra már zárolták, de sikerült ideiglenesen felfüggeszteniük a kényszervégrehajtást. Emil Mocan polgármester abban reménykedik, hogy a kormány tartalékalapjából kapnak majd pénzt az adósság kifizetésére.
2020. január 10., 13:522020. január 10., 13:52
Maroskece, Hadrév és Gerendkeresztúr lakói közvilágítás és szennyvíztisztító állomás nélkül maradhatnak, az iskolák, óvodák pedig működésképtelenné válnak, ha nem sikerül törleszteni a felhalmozott adósságot. Mint Emil Mocan polgármester a Székelyhonnak elmondta, a község korábbi vezetősége 2008-ban szerződést kötött egy informatikai céggel, melynek alapján a cég honlapot kellett készítsen a községnek és más számítástechnikai megoldásokkal kellett ellátnia az önkormányzatot.
2017-ben a cég véglegesen megnyerte a Maroskecei Polgármesteri Hivatal elleni pert, és tavaly egy végrehajtót bízott meg, hogy behajtsa az adósságot. Ennek eredményeként
„Jó ügyvédünk volt, így a kényszervégrehajtást sikerült felfüggeszteni január 14-éig, amikor lesz egy újabb tárgyalás az ügyben. Közben a múlt év folyamán már hivatalos levélben kértem segítséget a prefektusi hivataltól, de személyesen is elmentem a fejlesztési minisztériumhoz és a pénzügyminisztériumhoz, államtitkárokkal is egyeztettem, kérve, hogy vegyék figyelembe a kialakult helyzetünket és a tartalékalapból utaljanak pénzt az adósság törlesztésére. Senki válaszra sem méltatott. Amikor a megyének utaltak a tartalékalapból, mi nem voltunk rajta.
Pénteken megyek meghallgatásra az új prefektushoz, remélem, hogy tud és akar segíteni” – fejtette ki a polgármester, aki 2016 óta vezeti a községet, azelőtt a magánszférában dolgozott, és csak a választások előtt állt be az azóta felbomlott Országos Szövetség Románia Haladásáért (UNPR) pártba. Félig viccesen, félig komolyan jegyezte meg, hogy
Emil Mocan továbbá elmondta, neki nem tiszte felgöngyölíteni, hogy ki és miként hibázott, ki okolható azért, hogy a 2600 lelkes község ilyen nehéz helyzetbe került, neki az a feladata, hogy most megoldást találjon a problémára. Hozzátette, az IT-céggel kialakult konfliktust jelezte a korrupcióellenes ügyészségnél (DNA) is, mert úgy tudja, országszerte legalább 100 olyan polgármesteri hivatal van, amely szerződést kötött ezzel a vállalkozással és végül szerződésbontásra és pereskedésre került sor.
Emil Mocanu bízik benne, hogy sikerül megoldani ezt a patthelyzetet. Kérdésünkre kifejtette, hogy
„Remélem, valaki végre meghallgatja a kérésünket és segít, hogy megkapjuk az adósság törlesztéséhez szükséges pénzt. Ellenkező esetben, ha újra zárolják a bankszámláinkat, nem tudjuk törleszteni a számlákat, nem lesz közvilágítás, áram nélkül nem tud működni a szennyvíztisztító állomás, és be kell zárni az iskolákat, óvodákat, még a polgármesteri hivatalt is. Ezt mindenképp szeretnénk elkerülni.”
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!