
Az új csicsói óvoda látványterve. Közel három év alatt kell megépíteni
Fotó: Gecse Noémi
Négy óvodai csoport taníttatására alkalmas létesítményt hozhatnak létre Csíkcsicsóban, az önkormányzat erre vonatkozó pályázatára ugyanis már aláírták a finanszírozási szerződést. A kivitelezésre kétmillió lej és közel három év áll rendelkezésre.
2018. február 07., 09:132018. február 07., 09:13
2018. február 07., 09:152018. február 07., 09:15
Aláírták múlt héten a finanszírozási szerződést Csíkcsicsó önkormányzatának óvodaépítést célzó, az Országos Vidékfejlesztési Program (PNDR) kiírására benyújtott pályázatára – számolt be Fábián-Szabó Katalin. A helyi önkormányzat munkatársa azt is megjegyezte, hogy
Az újonnan épülő óvodában minden olyan helyiséget kialakítanak, ami egy korszerű létesítmény esetében szükséges, többek között négy tantermet, mosdókat, öltözőket, irodát, illetve tálalót. Az utóbbit azzal a céllal, hogy napközis szolgáltatást is biztosítani tudjanak az épületben, amennyiben igénylik majd azt a szülők.
Következő lépésként lebonyolítják a közbeszerzési eljárásokat, amelyek több hónapot is felölelhetnek, csak az után foghat munkához a nyertes kivitelező cég.
– tájékoztatott Péter Lukács. Csicsó polgármestere bízik benne, hogy
A tervek szerint ugyanis a létesítményben mintegy 120 óvodás korú gyermek oktatása oldható meg, jelenleg viszont ennél kevesebb a faluban tanuló óvodáskorú gyermek.
Fotó: Gecse Noémi
Fábián-Szabó Katalin projektmenedzser arra is kitért, hogy nagyon fontosnak tartják az oktatási intézmények korszerűsítését és ésszerűsítését, illetve a további alapinfrastruktúra kiépítését, fejlesztését, ami az elmúlt években nem történt meg. A községvezető ehhez hozzátette,
Az óvodaépítésre vonatkozó, valamint az iskolabővítésre a Regionális Operatív Programba benyújtott pályázatuk révén az óvodások és az iskoláskorú gyermekek is egy-egy korszerű létesítményben tanulhatnának. Ezáltal két, önkormányzat tulajdonában levő épület is felszabadulna, de nem állna használatlanul, az egyikbe ugyanis a polgármesteri hivatal költözne át.
Fotó: Gecse Noémi
Megújul a közvilágítás is
Nemcsak a finanszírozási szerződést írták alá közvilágítási rendszerük felújítását célzó pályázatukra, hanem már a kivitelezésre is lebonyolították a közbeszerzési eljárást, így még a hónap vége előtt hozzáfognak az új ledes világítótestek felszereléséhez Csicsóban – ismertette Fábián-Szabó Katalin. Továbbá kifejtette a Helyi Fejélesztési Országos Program második kiírására (PNDL 2) sikeresen pályáztak, így minden villanyoszlopra új fényforrást szerelnek – összesen 372-t. A beruházás teljes értéke közel 565 ezer lej, ebből önrészként mintegy 39 700 lejt kell az önkormányzatnak biztosítania. Péter Lukács kiemelte, ez a beruházás egyrészt amiatt fontos, mert a helyiek életkörülményeit javítja – az eddigi második, harmadik helyett, minden egyes oszlopra kerül világítótest, így a korábbinál sokkal jobb fényviszonyok között lehet majd közlekedni. Másrészt mivel takarékos lámpákról van szó, annak ellenére, hogy többet helyeznek ki belőlük, mint eddig volt, mégis olcsóbb lehet az önkormányzat számára a működtetésük.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
A Maros megyei rendőrség hat ingatlanban tartott házkutatást pénteken orvvadászattal és illegális fegyvertartással gyanúsítható személyeknél.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion péntek este azt követelte, hogy pártja kerüljön kormányra, és bejelentette: ha Nicușor Dan államfő „nem tesz eleget ennek a felszólításnak”, fel kell függeszteni tisztségéből.
Mivel a következő napokban sárga, narancssárga és vörös kódra okot adó nappali hőség várható, június 28-án, vasárnap forgalmi korlátozásokat vezet be a rendőrség az ország 16 megyéjében. A Székelyföld is érintett.
Hatalmas érdeklődés övezte a Bagossy Brothers Company koncertjét az Udvarhely Napokon, ahol szinte egy emberként énekelte a közönség a zenekar legismertebb dalait.
Félmillió lejt szánnak idén Maros megyében a köves utak karbantartására, több milliót sáncok rendbetételére, aszfaltozásra, de a műszaki tervek elkészítésére is. A Maros megyei tanács idén 41,3 millió lejt költ az úthálózatra.
Az oktatási minisztérium pénteken kérte a tanfelügyelőségeket, hogy a magas hőmérséklet és a fokozott hőterhelés miatt gondoskodjanak az érettségiző diákok és a tanárok egészségének védelméről.
Nem tétlenkedett a gyimesközéploki önkormányzat: mindössze három nappal azt követően, hogy egy áradás miatt megszűnt a Jávárdi-vízesés, sikerült visszaterelni a zuhatagot tápláló patakot a régi medrébe.
A kézdivásárhelyi Sokadalom legfennköltebb mozzanata immáron évek óra a Pro Urbe díj átadása. A rangos elismerésben ez alkalommal, sorban tizenötödikként Gábor Rezső pedagógus, a Gábor Áron Szakképző Líceum korábbi igazgatója részesült.
A Román Nemzeti Bank (BNR) 2025-ben 1356 hamis román bankjegyet vizsgált meg, 33,79 százalékkal kevesebbet, mint az előző évben – derül ki a jegybank pénteken közzétett éves jelentéséből.
szóljon hozzá!