
Hideg már nem valószínű, de csapadék lehet az ételszentelés napján. Archív
Fotó: Pinti Attila
Változékony időre lehet számítani a következő két hétben a régiók többségében, csapadék főként április 15–16-án, 18–20-án és 24-e után várható 0 derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) április 14–27. közötti időszakra szóló előrejelzéséből.
2025. április 14., 16:492025. április 14., 16:49
Erdélyben a következő két hétben a sokéves átlagnak megfelelően alakulnak a hőmérsékleti értékek, 17 Celsius-fok körüli maximumokkal.
A jövő héten beköszöntő újabb felmelegedés nyomán a nappali csúcsértékek 22–23 fok körül fognak alakulni.
Az éjszakai minimumok ezen és a jövő héten is 6 és 8 fok között alakulnak. A kéthetes időszak legnagyobb részében előfordulhat csapadék, de április 19–20-án, majd 24-e után megnő a valószínűsége – írja az Agerpres hírügynökség az ANM előrejelzésére hivatkozva.
A hegyvidéken ezen és a jövő héten is hét közben fokozatos felmelegedés várható, amit azonban mindkét hét végén enyhe lehűlés követ. Átlagolva a nappali csúcsértékek 9 és 14 fok között, a minimumok 1 és 6 fok között alakulnak a jelzett időszakban. Csapadékra főként április 14–15-én, 18–21. között, valamint 24-e után lehet számítani.
Újabb áremelésekkel indult a május, több töltőállomáson már 9 lej fölé emelkedett a benzin ára, miközben a gázolaj továbbra is 9,5–9,7 lej között mozog Romániában.
Fegyelmezettséget követelő felvonulások, egyszerű, de tartalmas kirándulások, kivonulások a szabadba, muzsikaszó kíséretében, gyöngyvirágot szedve – ilyenek voltak a régmúlt idők majálisai Székelyföldön.
Mínusz fokokat mértek május elseje hajnalán több székelyföldi településen, Csíkszeredában és Gyergyó térségében ismét erős lehűlés volt.
A 2., 4. és 6. osztályosok országos felmérőit május 12. és 28. között szervezik meg az oktatási minisztérium által jóváhagyott ütemterv szerint.
Megnövekedett autós forgalomra hívják fel a figyelmet a rendőrök az 1-es országúton, különösen a hegyvidéki területek felé.
Pósfai Gábort, a Tisza Párt operatív vezetőjét a rendvédelmet és sportot felügyelő és irányító Belügyminisztérium vezetésére, Melléthei-Barna Mártont, a Tisza Párt jogi vezetőjét pedig az Igazságügyi Minisztérium irányítására kérte fel Magyar Péter.
Földimogyorót vont vissza a forgalomból a Metro Cash & Carry áruházlánc, mivel a termékeknél az aflatoxin szintje meghaladta a megengedett határértéket. A vásárlóknak azt tanácsolják, hogy ne fogyasszák el, hanem vigyék vissza.
A különnyugdíjban részesülő közalkalmazottaknak 85 százalékkal csökken a különnyugdíjuk nem járulékalapú része, ha továbbra is dolgozni akarnak – jelentette be a csütörtöki sajtótájékoztatóján Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.
A Romániai Pénzügyi-Banki Elemzők Egyesületének (AAFBR) elnöke, Flavius Jakubowicz szerint a lej euróval szembeni történelmi mélypontra gyengülését elsősorban a meglévő gazdasági egyensúlyzavarokat felerősítő belpolitikai kockázatok magyarázzák.
A legfelsőbb bíróság visszautalta a főügyészséghez az 1990. júniusi bányászjárás ügyének vádiratát.
szóljon hozzá!