
Fotó: Haáz Vince
A hét első napjaiban országszerte szép, meleg időre lehet számítani, a 16 Celsius-fokot is elérő maximumokkal, a hétvégétől viszont lehűl az idő, és november 10-e után már csapadék is várható – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) november 4. és 17. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
2024. november 04., 14:482024. november 04., 14:48
A hétfői prognózis szerint Erdélyben a következő napokban fokozatosan 13–14 Celsius-fokig nő a nappali csúcsértékek regionális átlaga. November 8-ától lehűl a levegő,
Éjszaka mínusz 3 és plusz 2 fok közötti értékekre lehet számítani. November 13-ától megnő a csapadék kialakulásának esélye – írja az Agerpres hírügynökség a meteorológiai szolgálat kéthetes előrejelzésére hivatkozva.
A hegyekben ezen a héten 4 és 10 fok közötti maximumokra, illetve mínusz 4 és plusz 1 fok közötti minimumokra lehet számítani. Jövő héten itt is lehűlés várható, a vizsgált időszak utolsó napjaiban a nappali csúcsértékek nem haladják meg a 4–5 fokot, a minimumok pedig a mínusz 2 fokot. November 10-étől megnő a csapadék kialakulásának esélye.
Egy 15 és egy 16 éves fiú vesztette életét szerda este Medgyesen, miután elütötte őket egy tolatómozdony.
Nem csak a környékbeli falvakból ingázóknak, hanem a Székelykeresztúron élő, a könnyűiparból leépítésre kerülő munkavállalók számára is nehéz lesz elhelyezkedni a helyi munkaerőpiacon, a jelenlegi kínálat alapján.
Nemkívánatos személlyé nyilvánítottak Romániában egy marokkói állampolgárt. A Román Hírszerző Szolgálat (SRI) szerint a férfi terrorista propagandát terjesztett, és romániai polgárok radikalizálásában is részt vett.
Nem mindennapi eseményre hívták meg a Székelyhont szerdán: 65 éves érettségi találkozóját tartotta a Gábor Áron Iskolaközpont jogelődjének számító Szentegyházi Vegyes Középiskola 1960-61-es tanévben végzett évfolyama.
Szedd magad levendulaszüretet szervez a gyergyószentmiklósi Vidékfejlesztés pénteken délután.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 97,4 százaléka vett részt szerdán a szaknak megfelelő kötelező tantárgyból (matematikából vagy történelemből) tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
A védelmi minisztérium radarrendszere szerdán 13:20-kor egy légi célpontot észlelt az ukrán-román határ közelében, az ukrajnai Vilkove településtől mintegy 30 kilométerre.
Két szállítót is tetten értek kedden a Hargita megyei hatóságok, akik a faanyagok fuvarozásának szabályozásait hagyták figyelmen kívül. Súlyos pénzbüntetés és faanyag elkobzás is következett.
Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök szerdán kijelentette, abban az esetben egyezik bele a rotációs kormányzásba, ha a PSD adja elsőként a miniszterelnököt.
Rosszindulatú daganatos betegséggel küzd Ákos. Az 58 éves énekes közleményben tudatta, hogy idén tavasszal egy rutinvizsgálat során pajzsmirigyrákot diagnosztizáltak nála. A szükséges műtéten már átesett, állapota stabil, jelenleg otthon lábadozik.
szóljon hozzá!