
Fotó: Pinti Attila
Közzétette kéthetes, a július 29. és augusztus 11. közötti időszakra vonatkozó időjárás-előrejelzését az Országos Meteorológiai Szolgálat. Noha Erdélyben napközben felmelegszik az idő, és esetenként 30 fok feletti csúcsok várhatók, az éjszakák felfrissülést hoznak.
2024. július 29., 16:072024. július 29., 16:07
Folyó hét elején egy kissé visszaesik a hőmérséklet, kedden, július 30-án például 26 Celsius-fok körül alakul Erdélyben a nappali csúcshőmérséklet. Ezt követően jobban felmelegszik napközben az idő,
Aztán jövő hét elején, augusztus 4–5-én ismét visszaesik néhány fokkal a nappali felmelegedés, átlagosan 30 Celsius-fok körülire, hogy a hét második felére újból elérjük a 32–33 fokos csúcsokat.
aztán augusztus 3. és 11. között inkább csak 14–15 fokig hűl le éjszakánként a levegő hőmérséklete. Tehát ha napközben fel is melegszik, az éjszakák már nem lesznek olyan trópusiak az elkövetkező két hétben, mint a magunk mögött hagyott kánikulában.
Csapadékra elszigetelten a jelzett kéthetes időszak első napjain lehet számítani, de nem számottevően, aztán augusztus 4–6. között lesz újra nagyobb valószínűséggel zápor, zivatar.
Csökkenti a termelést az Automobile Dacia SA, emiatt 900 dolgozótól válna meg.
Gondatlanságból elkövetett rongálás, valamint a munkavédelmi és munkahelyi egészségvédelmi előírások megszegésének gyanújával büntetőeljárást indított szerdán a Szilágy megyei rendőrség a szilágycsehi templomtorony leomlásának ügyében.
Noha a vízfelületet még jég borítja, a háttérben már minden adott a tavaszi szezonnyitáshoz a sepsiszentgyörgyi városi szabadidős létesítménynél. A fenntartó Rekreatív Rt. beszerezte az állomási tóra szánt csónakokat és vízibicikliket.
Az oktatási szakszervezetek tagjai szerdán a kormány székhelye előtt tüntettek, mivel elégedetlenek a kormány által elfogadott intézkedésekkel.
A szilágycsehi református templom összeomlásának okait kivizsgáló válságstáb alakult a művelődésügyi minisztériumnál szerdán – közölte a tárca.
Mi történik, amikor a szabadság ígérete kiüresedik? Hol van az élet kapuja a végidők zajában?
Szolgálat közben, egyenruhában vették őrizetbe azt az Arad megyei rendőrt, akit korrupcióval gyanúsítanak.
Tönkrement a gödrös úton egy beteghez riasztott mentőautó Galac megyében. A sofőr hiába próbálta kikerülni az esővízzel borított hatalmas mélyedéseket, az autó végül lerobbant. Kálváriájukat térfigyelő kamera rögzítette.
Csalásra figyelmeztet az Országos Közúti Infrastruktúrát Kezelő Társaság: az utóbbi időszakban megszaporodtak azok a hamis üzenetek, amelyek az intézmény nevében pénzt akarnak kicsalni az autósoktól.
Az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor kedd este kijelentette, hogy a kormánynak a korábbi döntését felülvizsgálva az általa meghatározott határokon belül akár 50 százalékkal is csökkentenie kellene a helyi adókat és illetékeket.
szóljon hozzá!