
A csütörtöki tanácsülésen iktatják be Ketesdi Imrét. Archív
Ketesdi Imre (MPP) vállalkozó veszi át Jakab Attila városmenedzser, volt önkormányzati képviselő helyét a székelyudvarhelyi képviselő-testületben, ugyanis a választási lista alapján őt illeti meg a tisztség – tudtuk meg Orbán Balázstól, az MPP–EMNP-koalíció frakcióvezetőjétől.
2017. június 26., 17:382017. június 26., 17:38
2017. június 26., 17:392017. június 26., 17:39
Ketesdit csütörtökön, a rendes havi tanácsülésen iktatják be. A kétgyerekes családapa 42 éves, Brassóban született, matematika-fizika szakon diplomázott, jelenleg Udvarhelyen él, magánvállalkozó. Orbán Balázs elmondása szerint a többi jelölthöz hasonlóan azért került fel a választási listára, mert a koalíció alkalmasnak találta a közügyekben való döntéshozatalra, és ez azóta sem változott, így maximálisan támogatják.

Sikeresen vizsgázott a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal által meghirdetett városmenedzseri tisztségre, így lemond az MPP–EMNP-koalíciós színekben megszerzett önkormányzati képviselői mandátumáról Jakab Attila. Emellett párton belüli szerepkörét is lecsökkentette.
A Tisza Párt azt javasolja, hogy május 9-én legyen az új Országgyűlés alakuló ülése, aznap megválaszthatják az új miniszterelnököt is.
A Felsőrákoson történt bántalmazásról szóló cikkünk megjelenését követően a rendőrség támogatásáról biztosította a lakosságot. Közleményükben hangsúlyozták: szorgalmazzák a térfigyelő kamerarendszer beindítását, és fokozzák a járőrözést a faluban.
Az idei első két hónapban éves viszonylatban 2,1 százalékkal csökkent Románia energiatermelése – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.
A mezőgazdaság minden területén, és majdnem egyforma mértékben nehezíti a gazdák életét az üzemanyag-drágulás. A tavaszi mezőgazdasági munkák sem haladnak ideális ütemben.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el pénteken az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) hét megye folyóvizeire.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) elsőfokú riasztást adott ki pénteken fokozott légköri instabilitás és erős szélfúvás miatt az ország több régiójában.
Romániának 600 millió eurót kellene kifizetnie az oltóanyagot gyártó Pfizer/BioNTech vállalatnak a leszerződött, de át nem vett koronavírus elleni vakcinákért.
Romániai üzemet vásárolt fel a svájci Sika építőanyag- és ipari ragasztástechnikai cég – hivatkozik az MTI a Profit.ro gazdasági portálra, amely a vállalat közleménye alapján számolt be a tranzakcióról.
A Nemzeti Választási Iroda (NVI) befejezte a levélszavazatok pártlistás szavazólapjainak előzetes összesítését.
Nem könnyű jegyet kapni az idén Budapesten rendezendő BL-döntőre, a semleges szurkolónak még ahhoz is nagy szerencsére volt szüksége, hogy egyáltalán sorba állhasson két jegyért.
szóljon hozzá!